لیست کامل مطالب سایت
چت آنلاین

اختلاف با دوست پسر

اگر تو دهه هفتاد یه دختر کلمه دوست پسر رو به زبون میاورد ممکن بود براش تبعات خیلی سنگینی داشته باشه چه برسه که بخواد واقعا دوست پسر داشته باشه! اما دنیا و سبک زندگی مردم عوض شده و امروزه داشتن دوست پسر یک موضوع عادی و روتین برای خیلی از دخترهاست.

همه ی دوستی ها توش دعوا و اختلاف هست و تو دوستی با جنس مخالف که دیگه خیلی بیشتر شاهد این اختلافات هستیم چون تفاوت روحیات و افکار دخترها و پسرها باعث بروز اختلافات زیادی بینشون میشه و آموزش و تجربه کافی ای هم برای نوجوون ها و جوون ها وجود نداره تا بتونن این اختلافات رو مدیریت کنن خصوصا دخترها که حساس ترن و به رابطه های عاطفی بیشتر اهمیت میدن، خیلی بابت اختلاف با دوست پسرشون معضل و دغدغه دارن و موضوع خیلی از سوالات و درخواست های مشاوره ثبت شده در سایت، همین بحث اختلاف با دوست پسر هست.

درصد بالایی از سوالاتی که در "هم سوالی" ثبت میشه مربوط به درخواست مشاوره در مورد "ارتباط با جنس مخالف" هست.

در این بین، سوال در مورد "اختلاف با دوست پسر"، درصد بالایی داره چون غالبا دختر خانم ها اعتقاد بیشتری به مشاوره داشته و معمولا بدلیل مسائل عاطفی، اهمیت بیشتری به اختلافات خودشون با پسر مورد علاقشون میدن.

در این صفحه یک نمونه از این مشاوره ها با خواست خود سوال کننده منتشر شده که می توانید پاسخ "هم سوالی" و برخی کاربران به این سوال رو مشاهده کنید.

سوال کاربر

حدود ۵ ماه با پسری دوست شدم که خب همو دوست داریم و هردو ۲۱ سال داریم

این اقا میگن من قراره باهت ازدواج کنم.

اوایل رابطه خوب بود همه چی اما بعد این آقا با دوستشون مغازه زدند که مجبور بودن عصر برن سر کار. یه بار من بهش گفتم اگه میشه مغازه رو ببند با هم بریم بیرون که گفتن نه نمیشه ببندم و مشتری دارم و دعوا کردیم و این آقا گفتند صبح میتونیم بریم بیرون فقط من نمیتونم مغازه رو ببندم .

ن قبول کردم اما این اقا باز گفتن که صبح بریم بیرون من هیچ پولی ندارم که چیزی بخوریم یا جایی بریم باید صبر کنی یا بریم خونه فقط چند ماه تا درست بشه. منم گفتم صبر میکنم چند ماه ولی اگه درست نشد من ادامه نمیدم.

این پسر هم گفت اگه تو این روزا که پول ندارم نباشی اگه اوضاع خوب شد هم دیگه نباش و راهشو کشی دو رفت میخوام بدونم ادامه بدم یا نه.

پاسخ تیم پاسخگوئی

واقعیتش اینکه اینقد زود و سر مسائلی در این سطح دچار اختلاف و دعوا میشید نشونه خوبی نیست.

در واقع این نشون میده اولا به پختگی و بلوغ کافی در رابطه نرسیدید و ثانیا رابطتون اونقد مستحکم نیست که با کوچکترین چالشی از بین میره.

اگر بخواهیم صادقانه و رک با شما صحبت کنیم باید بگم شما باید خیلی از نظر نوع نگاه و سطح توقعات با تجربه تر و فهمیده تر بشید. ملاک هایی مثل این ها، نه نشونه خوب بودن کسیه نه بد بودن. اگر دوست شما هر روز شما رو به گردش ببره ابدا نشون دهنده اینکه حتما میتونه همسر خوبی باشه نیست و اگر هم فرصت اینکار رو نداشته باشه نشونه بد بودن نیست.

باید بتونید شخص مورد نظرتون رو با ملاک های بسیار مهمتری ارزیابی کنید.

حتما مقاله ی نکاتی برای ازدواج درست و انتخاب همسر مناسب رو نیز مطالعه کنید.

دومین مطلبی هم که باید به شما بگیم اینه که بی تعارف دوست پسر پیدا کردن کار ساده ایه. پیدا کردن یک شریک زندگی خوب سخته. برای پسرها هم دوست دختر پیدا کردن ساده هست. چالش اصلی هر دو جنس پیدا کردن شریک زندگی مناسب روحیات و افکار و شرایط خودشونه.

الان نباید دغدغه شما از دست دادن یا بدست آوردن یک نفر باشه. بلکه باید نگرانی اصلیتون این باشه که آیا قدرت تشخیص اینکه واقعا چه فردی مناسب زندگی مشترکت هست، باشه.

اگر قدرت تدبیر و تشخیص کافی نداشته باشید، زندگیتون هر روز با یه چالشی مواجه میشه. حالا چه با ایشون باشید چه با هرکس دیگه.

در مورد اون آقا پسر هم همینه. اگر نتونن مواجهه منطقی داشته باشن، چه با شما باشن چه با دختر دیگه ای، نهایتش دعوا و قهر و دلخوریه.

نظرات کاربران

بی نام(اطلاعات بیشتر)

دوست عزیز به نظر نمیاد شما خیلی به این آقا علاقمند باشی پس اگر هم دیگه باهات تماس نگیره تو زیاد ناراحت نمی شوی . در ضمن شما خیلی جوانی فرصت زیاد داری عجله نکن . من فکر می کنم شاید این آقا بیشتر منظورش بیشتر به این بوده که باهاش بروی خانه شان و شما خوب کاری کردی که قبول نکردی و اگر دوباره زنگ زد و اصرار کرد هم قبول نکن . نگران نباش فرصت زیاد داری.

بی نام(اطلاعات بیشتر)

ببین به نظرم حق با ایشونه شما باید رفیق روزای سختشم باشی، ولی اول با خودت دو دو تا چها رتا کن که ارزش صبر و تحمل رو داره این آقا یا نه خرش که از پل گذشت از یاد می برتت. ولی من تو رفتار این آقا یه نوع به قول معروف شیشه خورده می بینم. سعی کن درست بشناسیش.

بی نام(اطلاعات بیشتر)

صبر و بررسی وضعیت خودتون و نیازهای خودتون خیلی مهمه.

بی نام(اطلاعات بیشتر)

اگه یکم منطقی فکر کنی خودت جواب سوالتو میگیری.

لطفا یک گزینه را انتخاب کنید