لیست کامل مطالب سایت
چت آنلاین

اعتیاد در دختران و زنان

کاربری متن زیر رو در مورد موضوع "اعتیاد زنان و دختران" برای انتشار در "هم سوالی" در اختیارمون گذاشتن که بعد از ویرایش در این صفحه و به شرح زیر منتشر شده است:

اعتیاد زنان

اعتیاد پیش از اینکه به مثابه یک معضل اجتماعی باشد و باعث به هدر رفتن وقت و سرمایه های دولت در زمینه پیشگیری و کنترل موضوع مواد مخدر شود، سبب فروریختن بنیان خانواده خواهد شد و مهم تر از آن تاثیری است که بر تربیت فرزندان و به عبارت دیگر یک نسل می گذارد. نسلی که قرار است آینده ساز کشورمان باشد.

حال اگر اعتیاد در زنان که نقشی اساسی در تربیت فرزندان خانواده دارند را در نظر بگیریم باید گفت بررسی علت و عوامل اعتیاد در زنان و راه های کنترل آن نکته ای است که جای بسی تامل دارد.

آیا علت اعتیاد در مردان با زنان تفاوت دارد؟

بله.در مردان لذت بردن و اختلال شخصیت ضد اجتماعی علت اصلی اعتیاد و در زنان متاسفانه خود درمانی انگیزه اصلی مصرف مواد مخدر است.

اکثر زنانی که به دام مواد مخدر می افتند در دوره هایی از زندگی شان ییماری افسردگی را تجربه کرده اند

بنابراین می توان با افزایش آگاهی و اطلاعات عمومی از طریق رسانه ها در درمان بیماری افسردگی از گرفتاری این گروه از زنان در دام مواد مخدر پیشگیری کرد.

گروه دیگری از زنانی که در دام اعتیاد می افتند به نوعی بیماری خورد و خوراکی گرفتار هستند به نام های آنورکسیا که نوعی بی‌ اشتهایی عصبی است و بولیمیا که نوعی پرخوری عصبی است.

90 درصد افرادی که به این دو بیماری دچار می شوند زن هستند. در نتیجه این گروه از زنان نیز به مصرف شیشه، آمفتامین‌ها و محرک ‌ها روی می آورند.

از لحاظ پزشکی بوسیله غربالگری می توان به افرادی که آنورکسیا و بولیمیا دارند کمک کرد.

ارائه خدمات رایگان در زمینه تغذیه و کنترل وزن کمک بسیار زیادی به این نوع افراد می کند و تاثیر بسزایی در پیشگیری از اعتیاد به اینگونه مواد مخدر دارد.

اما باید دانست، آنچه زنان گرفتار اعتیاد بیش از هر چیز بدان نیاز دارند توجه و محبت و کمک اطرافیان است و البته منظور از اطرافیان فقط اعضای خانواده نیست چرا که بسیاری از این افراد از نعمت خانواده نیز برخوردار نیستند.

گام اول در کمک به زنان معتاد ایران و به عبارت دیگر به جامعه ایران، این است که تک تک اعضای جامعه آنها را درک کنند و بدانند که اعتیاد جرم نیست و یک بیماریست که راه درمان و رهایی دارد.

نظرات مردم در مور اعتیاد دختران و زنان

بی نام(اطلاعات بیشتر)

خدمت دوستان عزیز عرض کنم در حال حاضر شایع ترین نوع اعتیاد در خانم ها اعتیاد به مصرف مواد مخدر گل می باشد.

برای ترک اعتیاد، بسته به نوع اعتیاد، چه صنعتی و چه سنتی، راه های مختلفی وجود داره که قطع رابطه با دوستان نا اهل، پر کردن تمام اوقات فراغت با ورزش و کلاس های مختلف، و در نهایت اراده قوی، بهترین راه رهایی از شر اعتیاد است که همین راهکارها در خصوص استعمال دخانیات هم کاربرد داره.

لطفا یک گزینه را انتخاب کنید