لیست کامل مطالب سایت
چت آنلاین

افسردگی، نشانه ها و درمان + مشاوره رایگان

بسیار متاسف، غمگین و نگرانیم که باید اعلام کنیم افسردگی یکی از جدی ترین مشکلاتیست که اکثر مردم کشورمون کم یا زیاد باهاش درگیر هستن و حتی اگر خودشون هم افسرده نباشن تو اطرافیان دور و نزدیک و دوست و آشنا و همکارشون افراد افسرده وجود داره.

افسردگی یک بیماری شایع و بسیار جدی هست که کوچیک کردنش در حد "غمگین بودن" مثل اینه که کرونا رو در حد یک سرفه کوچیک کنیم.

بدلیل شیوع افسردگی و پیچیده بودن علائم افسردگی، تشخیص افسردگی شاید براحتی ای که اکثر مردم تصور میکنن، نباشد.

هر چند که میشه هر نوع حال بد روحی که بدون دلیل "مشخص" در انسان بوجود میاد رو نوعی افسردگی دونست ولی افسردگی در معنای علمی و پزشکی اون، قطعا متفاوت است.

تعریف افسردگی از نگاه روانپزشکان هر چی که باشه، بازم ما در درون خودمون گاهی حس میکنیم که حال خوبی نداریم که نمیتونیم توجیهی ای هم برای این بد حالی خودمون داشته باشیم و دوست داریم بهر نحوی شده این حال بد رو از خودمون دور کنیم.

هر چند که درمان افسردگی در مراحل پیشرفته یا حتی خطرناکش (مثل افسردگی دو قطبی) نیاز به مراجعه فوری به روانپزشک داره ولی خیلی اوقات میشه افسردگی های کمتر رو بدون نیاز به مراجعه به پزشک هم درمان کرد.

هر چند که داروهای متنوعی برای درمان انواع افسردگی ساخته شده اما درمان افسردگی خیلی اوقات توسط پزشک اما بدون دارو انجام میشه. مثلا پزشک ممکنه از روش هایی مثل رفتار درمانی استفاده کنه یا بطور کلی توصیه هایی به شما داشته باشه که رعایت اونها بتونه به شما در بهبود حالتون کمک کنه.

در "هم سوالی" و مشاوره های رایگانی که به عزیزان متقاضی داده میشه، تلاش میشه برحسب مورد فرد، روش مختص به خود شخص ارائه بشه چرا که واقعا شرایط زندگی آدم ها متفاوته و افسردگی مثل دیابت نیست که تو همه افراد یک درمان ثابت داشته باشه.

فردی که بواسطه از دست دادن مادر یا فرزندش احساس افسردگی داره کاملا شرایط متفاوتی داره که با کسیکه بخاطر ارزون قیمت بودن هدیه ولنتاینش احساس پوچی! میکنه و این هر دو متفاوت با کسیه که بواسطه بیش فعالی درمان نشده دچار مشکلات افسردگی شده.

همه ی اینها رو گفتیم تا بگیم میتونید بجای خوند مقالات عمومی که در عین مفید بودن، مطابق کامل با شرایط شما ندارن، به رایگان از طریق سیستم چت مشاوره آنلاین "هم سوالی" مشکل خودتون رو مطرح کنید تا در حد امکان مشاوره افسردگی دریافت کنید!

ضمنا اگر مایل باشید نظرات دیگران رو هم در مورد احساسات منفی و افسردگیتون بدونید، میتونیم پیامتون رو در این صفحه منتشر کنیم.

سوال و جواب و نظرات مردم و کابران در مورد افسردگی

سوال کننده(اطلاعات بیشتر)

من افسردگی و وسواس دارم

وسواسم کمه اما افسردگیم زیاده. همیشه بی حوصله و ناراحت و عصبیم. خیلی وقتا بی دلیل گریه میکنم. گوشه گیرم. اصلا حرف نمیزنم و تو جمع نمیرم.

پول ندارم پیش روانشناس برم یا برم باشگاه و تفریح و ورزش.

لطفا کمکم کنین.

بی نام(اطلاعات بیشتر)

اینایی که شما گفتید ما هم افسردگی گرفتم!

چرا باید به خودتون اینقد نگاه منفی داشته باشید؟

ممکنه شما هر روز کلی قهقهه بزنید ولی افسرده باشید.

اینهایی که گفتید نشونه افسردگی نیست.

هر چند که افسردگی چیز عجیب و ترسناکی نیست.

خیلی از آدم ها دچارشن و برای درمانشم الزامی نداره که حتما پیش روانشناس برید.

هر چند که قطعا بهتره از یه مشاور کمک بگیرید.

باشگاه رفتن و تفریح کردن هم درمان افسردگی نیست.

افسردگی انواع و دلایل خیلی متنوعی داره که برحسب نوعش، درمان بخصوصش رو داره که خیلیشم بر میگرده به خودتون و افکارتون.

اغلب قرص هایی که در این زمینه داده میشه بنوعی آرام بخش هست که شما احساسات منفی کمتری داشته باشید و بعد از خوردنشون حالت سرخوشی و خواب آلودگی پیدا میکنید.

اصل کار اینه که شما خودتون حس و فکر خوبی داشته باشید.

دقت کنید که اینجور مشکلات ریشه در افکار و روحیات شما داره غالبا.

هر اقدامی که باعث میشه نگاهتون به زندگی و خودتون مثبت تر بشه و به آینده امیدوارترتون کنه، انجام بدید.

اینا خیلی بیشتر از دکتر رفتن به شما کمک میکنه.

البته دقت کنید، این صحبت ها با توجه به این گفته شد که بنظر نمیرسه شما مشکل جدی ای داشته باشید.

افسردگی انواع خیلی جدی ای هم داره که حتی ممکنه فرد رو تبدیل به یک موجود خطرناک کنه که در اون حالت نیاز اورژانسی به مراجعه به روانپزشک رو داره. این نوع مشکلات خیلی جدی هستن و نه تنها باید به روانپزشک مراجعه کرد بلکه فرد باید شدیدا تحت مراقبت خانواده باشه.

بی نام(اطلاعات بیشتر)

من سالهاست با مشکل افسردگی دست و پنجه نرم می کنم. نمی دانم اوضاع مالیتان چقدر وخیم است اما می توانید فقط با قدم زدن و تماشای مغازه ها کمی از خودتان بیرون بیایید. سعی کنید دوست پیدا کنید. چون با "هم سوالی" تماس گرفتید پس معلومه به اینترنت دسترسی دارید. سعی کنید تو اینترنت سرچ های مختلف کنید و سرتان را گرم کنید. اگر ممکن است پولتان را جمع کنید و نزد دکتر اعصاب و روان بروید. در ضمن در اینترنت مقالات زیادی درباره افسردگی می توانید پیدا کنید.

با مادرتان حرف بزنید. دوست پیدا کنید و با دوستانتان حرف بزنید.

امیدوارم تونسته باشم کمک کرده باشم.

لطفا یک گزینه را انتخاب کنید