لیست کامل مطالب سایت
چت آنلاین

چه انتقاد یا پیشنهادی دارید؟

هیچ اقدامی از سمت انسان ها نیست که خالی از عیب و ایراد و اشکال باشه.

هم سوالی هم بعنوان یک محصول ساخت بشر، قطعا ایرادات و کاستی هایی داره که برای رفع اونها، روی کمک کاربران عزیز و محترم سایت حساب ویژه ای باز کرده.

در زیر منتخبی از انتقادات و پیشنهاداتی که تاکنون برای "هم سوالی" ارسال شده را میبینید.

البته تعداد انتقادات و پیشنهادات دریافتی ما بسیار بیشتر از اینها هست که اکثر مشکلاتی که مطرح شده بود در ورژن جدید حل شدند و بهمین دلیل از لیست انتقادات حذف شده اند.

گفتنیست همانند سایر پیام ها، به تمام انتقادات و پیشنهادات پاسخ داده می شود.

انتقادات، پیشنهادات و پاسخ های ما به آنها

محمد دوستی(اطلاعات بیشتر)

سلام خدمت شما.

اول از همه میخواستم ازتون یه تشکر ویژه کنم که این فرصت رو در اختیار افرادی مثل من که به نویسندگی علاقه دارند میزارید تا کسب تجربه کنن. واقعا ممنون.

اما برسیم به انتقاد من . نظر من اینه که شما مطالب مربوط به استخدام نویسنده رو خیلی پراکنده گذاشتید و بصورت خوبی دسته بندی نشده. کاربرا خیلی سردرگم میشن وقتی دارن دنبال مطلب مورد نظرشون میگردن. اگر بتونید کمی منظم تر دسته بندی کنید این مطالب رو، خیلی بهتر میشه بنظرم.

ممنون از توجه شما!

هم سوالی(اطلاعات بیشتر)

با سلام خدمت شما دوست عزیز و ممنون بابت توجهتون به سایت و انتقادی که فرمودید.

اشکالی که فرمودید دقیقا وجود داره اما اجتناب ناپذیر بوده!

در حقیقت طول مطالبی که لازم بوده شخص متقاضی مطالعه کنه بسیار زیاده.

فقط یک مقاله آموزش نویسندگی سایت، از 4 هزار کلمه تشکیل شده.

اگر همه این مطالب در یک صفحه قرار میگرفت، تصور نمیکنم که هیچکسی امکان مطالعش رو پیدا میکرد.

تنها راهی که وجود داشت این بود که توضیحات رو کمتر کنیم مثلا خیلی خلاصه بنویسم که مطالب نباید کپی باشه، باید موضوعات جذاب باشه و ...

اما به تحربه احساس ما این بوده که توضیحات بیشتر، باعث میشه متقاضیان توجیه تر بوده و عملکرد بهتری داشته باشن.

البته یک نکته دیگه هم وجود داره که شاید کمی عجیب بنظر بیاد، اونم اینکه:

ما تعمدا علاقه مند بودیم مطالب زیاد و در مکان های مختلف باشه

این خودش بنوعی تست این خواهد بود که شخص متقاضی آیا اهل مطالعه و خوندن هست یا نه و چقدر اهل وب گردی و پیدا کردن مطالب هست.

در حالت طبیعی، یک نفر که به صفحه استخدام اینترنتی مراجعه میکنه، با چند آگهی استخدام از جمله استخدام نویسنده سایت برخورد میکنه.

بعد از ورود به صفحه آگهی استخدام، شرایط همکاری به وی توضیح داده می شه و سپس اعلام میشه که مساله دستمزد در مقاله جداگانه ای توضیح داده شده است.

بعد از مطالعه مقاله مربوط به دستمزد، در صورت تمایل به همکاری در سایت ثبت نام کرده و به ادمین سایت پیام می دهند.

به اعتقاد ما، این یک فرایند سخت و پیچیده نیست، خصوصا اینکه ما فرم استخدام خاصی هم نداریم.

بهرحال بنظر ما، کسیکه نمیتونه آگهی استخدام رو کامل بخونه، قطعا نمیتونه یه نویسنده خوب بشه.

محمد دوستی(اطلاعات بیشتر)

سلام مجدد

ممنون بابت پاسخ دهی و توجهتون به نظرات کاربران.

راستش با خوندن پاسختون به نظر من هم این که ترتیب مقالات به این صورت باشه درست تر هست و فرق افرادی که حوصله برای تحقیق و جستجو رو ندارن با کسانی که حوصله بیشتری دارن معلوم میشه.

هم سوالی(اطلاعات بیشتر)

با سلام.

ممنون از توجهتون.

قطعا تلاش ما کسب رضایت شما و سایر کاربران عزیز هست.

خوشحالم که از پاسخ ارائه شده راضی بودید.

امیدوارم همواره همراه "هم سوالی" باشید.

با تشکر.

بی نام(اطلاعات بیشتر)

با سلام.

متوجه هستم که چهارچوب فکری که پشت طراحی سایت هست با خیلی از سایت های موجود در حال حاضر متفاوت هست و این یک پوئن مثبت محسوب می شود.

اما مسئله ای که در کنار تنوع موضوعی و انعطاف هم سوالی وجود دارد با احترام گسستگی و پراکندگی مخاطب و موضوع هست.

به محض ورود به سایت مخاطب با ملغمه ای از موضوعات مختلف مواجه می شود و این در لحظه ی اول باعث شد من ارزش گذاری اشتباهی از سایت داشته باشم و اشتباها سایت را با سایت های زرد موجود قیاس کنم.

از آنجایی که هدف هم سوالی بسیار ارزشمند است و تحول به جایی در آموزش مجازی فارسی زبانان ایجاد می کند به خودم اجازه دادم تا جسارتا پیشنهاد کنم که موضوعات پیوسته و با توالی پیشنهادی هم سوالی به مخاطب ارائه شود.

مشابه این ساختار در سایت .... پیاده شده، نظم موجود در مطالب و سلسله ای بودن و تعریف نقشه راه برای هر موضوع به سادگی، یادگیری بهتر و اعتماد بیشتر مخاطب واقعا کمک می کند.

البته هم سوالی می تواند با صلاحدید شما و خلاقیت تیمش سبک متفاوتی برای این نظم طراحی کند.

مورد بعدی مربوط به هدایت مخاطب هست که خیلی از سایت های انگلیسی زبان استفاده می کنند.

... و بسیاری سایت های آموزشی دیگه به این شیوه عمل می کنند که با ورود به سایت از مخاطب سوال می کنند که دانش آموز / والد / آموزگار هست و بسته به انتخاب شخص موضوعات پیشنهادی متفاوتی در اختیارش قرار می گیرد.

مادری که برای یادگرفتن یک دستور آشپزی وارد سایت شده احتمالا به موضوعات تربیتی / زناشویی و ... توجهش جلب می شود.

ولی اگر موضوع پیشنهادی دیگری که مقابلش قرار میگیرد، به تکامل مربوط شود مشخصا زمانی برای مطالعه مطلب دوم صرف نمی کند.

و مطلب آخر اینکه چیزی که متوجه شدم تاکیدی برای ذکر کردن منابع برای نویسندگان وجود ندارد و این مورد هم برای اعتبار مطالب و اعتماد مخاطب مسئله ی مهمی هست.

مشخصا دلیلی برای پاسخگویی به مواردی که عرض کردم نیست. صرفا برای پیشنهاد بودند.

متوجهم که ممکن است برای فازهای بعدی سایت چنین مواردی را در نظر داشته باشید یا بنا به صلاحدید نظر مخالفی داشته باشید.

موفق و پایدار باشید.

هم سوالی(اطلاعات بیشتر)

با سلام.

بسیار خوشحال و ممنونیم بابت توجهی که به سایت خودتون داشتید و ارزش و زمانی که گذاشتید و انتقادات و پیشنهاداتتون رو مطرح کردید.

اما در پاسخ مطالبی که فرمودید باید چند نکته زیر رو خدمتتون عرض کنیم:

 1. مقایسه "هم سوالی" با وب سایت هایی که سالهاست در حال فعالیتن و بیش از صد برابر مقالات "هم سوالی" محتوا تولید کرده اند، طبیعتا به همین نتایجی که شما می فرمائید منتج میشه.

  مثلا بحثی مثل نقشه راه داشتن مربوط به زمانیه که تعداد مقالات موجود در یک موضوع خاص زیاد باشه و لازم باشه برای هدایت کاربران به مقالات مشابه، چنین نقشه راه و دسته بندی ای وجود داشته باشه.

 2. یک سری مسائل در حوزه روانشناسی کاربران وجود داره که تا کسی خودش تجربه داشتن وب سایت رو نداشته باشه نمیتونه اونا رو درک کنه.

  کاربران اصلا مطابق نظر صاحبان سایت ها عمل نمیکنند. اکثرشون اهمیتی به پیام ها و متن ها نمیدن و حتی حاضر نیستن یک کلمه متن روی یک دکمه رو بخونن.

  شاید باور نکنید ولی این اتفاق افتاده که کسی سوال خصوصی بپرسه که چطوری باید سوال بپرسم؟

 3. شاید نگاه منطقی و عادی این باشه که مثلا کسیکه از طریق جستجو عبارت اسنپ بهتره یا تپسی وارد سایت شده، به مقاله استخدام در اسنپ هم علاقه مند باشه و اونو هم ببینه.

  اما بررسی رفتار کاربران خیلی اینو تائید نمیکنه و مثلا می بینید کسیکه با جستجوی عبارت طب اسلامی وارد سایت شده، بعد از این مقاله وارد مقاله دیجیتال مارکتینگ شده و اهمیتی به مقاله طب سنتی نداده.

  یا مثلا کسیکه مقاله بیماری دو قطبی رو مطالعه کرده بجای اینکه بعد از این مقاله به مقاله ازدواج بیماران دو قطبی بره، به مقاله مربوط به شیرین بیان رفته و از اون مقاله هم بجای اینکه مثلا به مقاله آلوئه ورا بره به مقاله مربوط به قانون بخاری داغ رفته.

 4. ارائه منبع برای مقالات علمی قطعا لازم و کار درست و خوبیست که به افزایش سندیت و اعتبار اون مقاله کمک میکنه.

  اما در مورد مقالات سایت چند تفاوت وجود داره.

  اول اینکه مقالات سایت یک مقالات علمی و آکادمیک نیستید بلکه هدفشون ارائه اطلاعات پایه و اولیه و نظرات نویسنده در یک موضوع خاص هست.

  مثلا مقاله ما در مورد گلاب، یک منبع علمی در مورد این داروی گیاهی نیست بلکه هدف ارائه اطلاعاتی به مردم عادی برای شناخت این ماده خوشبو و پر کاربرد هست.

  دوم اینکه منبع یک مطلب در اینترنت خیلی مشخص نیست. متاسفانه وب فارسی مملو از کپی کاری هست و شما نمیتونید منبع یک مطلب خاص رو که تو ده تا وب سایت اومده پیدا کنید و بگید منبع این مطلب این سایته.

  سوم هم اینکه بعضی سایت هایی که کپی مطالب سایت های دیگه رو میذارن منبع مقالشون رو میذارن تا بنوعی متهم به دزدی مطلب نشن.

  "هم سوالی" بهیچ عنوان بدین شکل مقاله ای منتشر نمیکنه و همه مطالب این سایت توسط خود نویسنده ها تهیه میشه و حتی بخشیش هم کپی نیست چه برسه همش.

  چهارم هم اینکه صادقانه باید بگیم که علاقه ای به تبلیغ برای سایت های دیگه نداریم که مثلا بگیم در نوشتن این مقاله از سایت فلان کمک گرفته شده است کما اینکه خود اون سایت هم ننوشته که برای نوشتن مقالش از چه منابعی کمک گرفته.

 5. کاربران از طریق قسمت جستجو می تونن تمام مقالات سایت رو بطور کامل جستجو کنن و مطالب مورد نظرشون رو پیدا کنن.

با تشکر.

فریبا خرایی پول(اطلاعات بیشتر)

سایت عجیبیه!!

مطلبی ک از بزرگترین سایت و کمپانی های دنیا گرفته بودم و نصفیش ترجمه و نصفیش قلم خودم بود تنها به عنوان نمونه کار تحقیر شد...

جالبش اینه که حتی فن نقد کردن اونی نیست که شما در پاسخ نوشتین

ایام به کام

هم سوالی(اطلاعات بیشتر)

با سلام.

شاید سایت عجیبی باشیم ولی در این موردی که فرمودید متاسفانه یا خوشبختانه حق با شما نیست.

زمانی که شما درخواست استخدام بعنوان نویسنده میدید اگر در مرحله اول پذیرفته بشید، از شما خواسته میشه که بر مبنای آموزش نویسندگی که در سایت داده شده یک موضوع "مفید" و "جذاب" انتخاب کنید و طبق اصول آموزش داده در مقاله اصول نویسندگی در هم سوالی در موردش یک مقاله کوتاه بنویسید.

اینکه شما نویسنده وب سایت لوازم خانگی شارپ هستید، بسیار هم خوبه و امیدواریم در کارتون موفق بشید ولی قرار نیست همون مقاله ایکه برای اون سایت نوشتید رو برای ما بفرستید.

از شما خواسته شده یک مقاله تستی کوتاه برای "هم سوالی" بنویسید نه نمونه کار ارسال کنید.

بوضوح در پیام اومده که هدف این بوده که ببینیم آیا اصول آموزش داده شده رو رعایت میکنید یا نه.

از این گذشته بنظرتون موضوع "تکنولوژی پلاسماکاستر" یک موضوع مفید و جذاب هست؟ اصلا چند نفر از مردم ایران معنی این کلمه رو میفهمن که بخوان جذب خوندن در موردش بشن؟!

بدلیل حفظ حریم خصوصیتون ما نمیتونیم پاسخی که بهتون دادیم رو اینجا ذکر کنیم. خواهشا خودتون این جواب رو اینجا قرار بدید تا کاربران دیگه هم ببینن که آیا متن ما "تحقیر" بوده یا نبوده.

بهرحال تست برای همینه که ما با شخصیت متقاضیان آشنا بشیم و اونها هم با روال کاری ما و فکر میکنم بخوبی همدیگه رو شناختیم :)

فریبا خرایی پول(اطلاعات بیشتر)

متاسفانه اصلاً حرفه ای نیستید!!!!!

اول قضاوت نکنید دوست عزیز سعی کنید بزرگ فکر کنید حتی اگه نرسیدید، دوم شرمنده که وبسایت شما رو جدی گرفتم حد شما خیلی پایین تر بود و شما جزو مجلات زرد هستید، سوم این مطلب کپی نبود، چهارم شخصیت؟ شما حتی پرستیژ کاریتونو نمی تونید رعایت کنید اینکه شخصیت بنده رو با کارتون قاطی می کنید که حتی من رو ندیدید نشون میده سن و سالی هم ندارید پنجم تکنولوژی اسمش روشه و عنوانه که مقاله رو جذاب می کنه من خلاقیت رو به مطالب تکراری ترجیح میدم حالا ممکنه شما دوست داشته باشید فقط رنک الکساتونو بالا ببرید.

صد در صد محیط شما یک محیط بسیار پیش پا افتادس که اگه با این تفکرات به دادش نرسید منسوخ میشه به زودی خواهید دید

البته اتفاق عجیبی نیست اینجا ایران هست و شما هم ایرانی!

هموطن موفق و پیروز باشید

هم سوالی(اطلاعات بیشتر)

همه اینهایی که شما گفتید ما هستیم و حتی بدتر هم هستیم ولی بازم این مربوط به اصل بحث نمیشه که شما تست دادید و رد شدید و علت رد شدنتون این بود که مقالتون طبق اصولی که گفته شده بود، نبوده.

یکی از نشونه های زرد بودن "هم سوالی" هم همینه که بدون هیچ نوع سانسوری نظرات کاربران رو منتشر میکنه و تا وقتی که کسی حرفی خلاف قوانین کشور نزنه، تندترین توهین ها و نقد ها به وبسایت رو منتشر میکنه.

توصیه دوستانه ما به شما اینه که قدر خودتون رو بدونید و هیچوقت به یک وبسایت زرد درخواست همکاری ندید.

بهرحال امیدوارم حالتون خیلی زود خوب بشه.

بی نام(اطلاعات بیشتر)

استاد فیزیکتون اصلا خوب نیست. یا سواد نداره واقعا یا میخواد مساله را اونجوری که خودش دوست داره حل کنه. از اساتید بهتر اسفاده کنید.

اول که این سایت را پیدا کردم خوشحال شدم ولی از وقتی جواب یه سوال ساده را یه چیز دیگه شنیدم و بجای حل کردن مساله یه پیشنهاد دیگه دریافت کردم (نظر شخصی پاسخگو) واقعا به خودم اومدم که اینجا ایرانه و همه ما جهان سومی هستیم.

واقعا زشته استاد فیزیک فرق بین میدان مغناطیسی و میدان الکتریکی را ندونه.

باید تاسف خورد برای دانش اموزان جدید. بیست سال پیش اینجوری راهنمایی نمیکردند.

هم سوالی(اطلاعات بیشتر)

با سلام.

از اینکه انتقادتون رو مطرح کردید متشکریم.

اما در زمینه روال پاسخگوئی باید یه توضیحی رو عرض کنیم خدمتتون.

شما این پیام رو حوالی ساعت 2 و نیم بامداد سیزده فروردین ارسال میکنید و حدود ساعت 3 بامداد و بفاصله نیم ساعت داره پاسخ داده میشه.

اینجا یک سایت رایگان هست که این امکان رو فراهم میاره که عزیزان سوالاتشون رو مطرح کنن و همونطورکه در قوانین و توضیحات این سرویس هم اومده طبیعتا قادر به پاسخگوئی به همه سوالات نیست حالا چه از منظر علمی و تخصصی باشه و چه از منظر اینکه پاسخگوئی به یه سری سوالات (مثل سوالات درسی) اصلا درست نیست و خود فرد باید تکالیفش رو حل کنه.

روزانه ده ها سوال در "هم سوالی" ثبت میشه که فقط خوندنشون (بدون جواب دادن) زمان زیادی رو میطلبه. انواع سوالات در انواع زمینه ها که پاسخگوئی بهشون نیاز به تخصص در خیلی زمینه های مختلف داره.

طبیعتا کارشناسان سایت در تمام طول 24 ساعت و در روزهای تعطیل چشم به مانتیور نیستن که اگر کسی سوالی کرد فورا و به رایگان جواب بدن و آخرشم حتی طرف یه تشکر خشک و خالی هم نکنه و بعضا توهین آمیز هم باهاشون برخورد بشه.

هر وب سایتی یه سری اپراتور بعنوان ادمین داره که کار اونها مدیریت سایت هست و در "هم سوالی" هم تمامی سوالات ابتدا از فیلتر این اپراتورها میگذره و در صورتیکه نیاز باشه به کارشناس مربوطه ارجاع میشه.

متاسفانه بسیاری از سوالاتی که در سایت ثبت میشه و پاسخ داده میشه، اصولا توسط کاربر سوال کننده پیگیری نمیشه و غالبا زحماتی که برای پاسخگوئی کشیده میشه به هدر میره بهمین دلیل اپراتورها پاسخ اول رو همیشه خودشون میدن. حتی اگر تخصصی ترین سوالات هم باشه اونها همیشه پاسخ اول رو میدن تا مشخص بشه آیا کاربر سوال کننده پیگیر سوالی که پرسیده میشه یا خیر.

بطور کلی هم تمامی جواب ها توسط تیم پاسخگوئی "هم سوالی" ارائه میشه و مربوط به فرد خاصی نیست و پاسخ شما رو هم "استاد جمشید" که یکی از اساتید بنام فیزیک و از دبیران دبیرستان های تیزهوشان و سمپاد هستن ندادن بلکه توسط اپراتور و تو یک روز تعطیل داده شده است.

سوال شما و پاسخی که به شما داده شده رو بررسی کردیم. و البته عکس العمل عجیب و تند شما رو هم خوندیم.

معمولا سوالات فیزیکی و به این شکل توسط دانش آموزان ارسال میشه و شما هم متاسفانه اطلاعاتی از خودتون ارائه ندادید و بهمین علت پاسخ دانش آموزی به شما داده شده.

از طریق شماره همراهتون اطلاعات شما از جمله سن و عکستون رو از منابعی که داشتیم استخراج کردیم و متوجه شدیم شما دانش آموز نیستید اما طبیعتا این اطلاعاتی نبوده که اپراتور در مرحله پاسخدهی اولیه داشته بوده باشه.

بدلیل رعایت حریم خصوصی شما، امکان انتشار بدون اجازه سوال شما و پاسخ "هم سوالی" و سپس پاسخ تند و عجیب شما رو نداریم اما از منظر فنی پاسخی که به شما داده شده از نظر ما، بعنوان پاسخ اولیه خوب و کافی بوده.

ضمنا فرق میدان مغناطیسی و الکتریکی رو هم متوجه میشیم و در پاسخ به شما گفته شده که کاریکه مد نظر شماست همون کاریه که آهن ربا انجام میده و گفته نشده که آهن ربا هم میدان الکتریکیه.

بهرحال اگر توی پیامتون توهین نمیکردید میتونستیم در مرحله دوم سوالتون رو به کارشناس مربوطه ارجاع بدیم ولی چون ما جهان سومی هستیم، نمیتونیم بپذیریم که در ازای ارائه خدمات رایگان، توهین هم بشنویم لذا پرونده سوال شما از نظر ما بسته هست و میتونید بعد از این سوالاتتون رو در جاهای دیگه ای مطرح کنید و از خدمات رایگان "هم سوالی" استفاده نکنید.

در پایان مجددا بابت اینکه انتقادتون رو مطرح کردید متشکریم. ضمنا اگر باز هم میخواهید به انتقادتون ادامه بدید لطفا هیچ شخصی رو مخاطب قرار ندید و هر توهینی هست رو به خود "هم سوالی" و مدیریتش داشته باشید تا بتونیم پیامتون رو منتشر کنیم.

با تشکر.

زهرا جمالی(اطلاعات بیشتر)

سلام وقت بخیر.

نظرتون درباره اینکه هنگامی که یک کاربر در سایت ثبت نام میکنه کاربر رو با روال کار در هم سوالی اشنا کنید چیه؟

این رو به این دلیل عرض کردم چون هم سوالی روند متفاوت رو جالبی رو استفاده میکنه برای بیدا کردن و خوندن مطالب. یعنی کاربر خودش باید فعال باشه و بیگیر باشه و بیدا کنه تا مطلبی رو بفهمه/متوجه بشه از طریق محتوا های موجود در سایت. من به شخصه این ایده رو واقعا دوست دارم و خیلی خوشم اومد. مثل برنامه نویسی که تو اون خودمون باید دنبال جواب سوالامون باشیم. ولی بهتر میشد اگه وقتی کاربر برای اولین بار ثبت نام میکرد یا برای اولین بار به سایت مراجعه میکرد با یه بیام از هم سوالی رو برو میشد که مثلا:

هم سوالی عزیز (و کمی خوشامد گویی و ...) و بعدش مثلا گفته میشد که در هم سواالی ما اعتقادمون بر این هست که باید فعال باشیم و همه مطلب رو ارزشمند بدونیم و اعتقاد داریم که شما هم سوالی عزیز باید برای رفع کنجکاوی و رسیدن به باسخ سوال هاتون کمی فعال باشید و به همین دلیل ما در هم سوالی چیزی به عنوان دسته بندی مطالب نداریم.

البته این که گفتم فقط میخواستم ایده اولیه ای داده باشم. این مورد که اول ورود به سایت یه بیام اشنایی با سایت گفته بشه خیلی مقید میتونه واقع بشه. میتونید که این خلاقیت رو بیشتر کنید. خلاقیت و خاص بودن اگه هدفمند باشه و درست ازش استفاده بشه قطعا نتیجه خوبی داره.

یک نکته که دیدم و کمی مشکل داشت به نظرم این بود که وقتی کاربر هنوز ثبت نام نکرده و سوال میبرسه و بعدش ثبت نام میکنه, سوالاتش به همراه کامنتا و ... به نظر میرسه که گم میشن و نمیشه بیداشون کرد.

و یک ایده دیگه این که گروه های مختلف هم درست کنید. مثلا گروه دانشجو های مثلا رشته ی برق یا رشته های مختلف و اجازه بدید که در داخل اون گروه ها سوالات برسیده بشه و محتوای تخصصی هم ارسال بشه. البته باید اول هدف این سایت رو دونست که ایا جنبه عمومی (به غیر از جنبه های تخصصی مثل گروه های دانشجویی و ... که اون بالا عرض کردم) مهمتر هست یا جنبه تخصصی.

بنده دنبال چندین مطلب درباره زمینه های مختلف علمی گشتم ولی چیزی بیدا نکردم که شاید به خاطر نبود محتوا هست بس (همان طور که احتمالا هم هست) تولید محتوا باید تو اولویت قرار بگیره.

مشکل دیگه ای که هست کمبود نیروی تخصصی هست. ولی برای این کار باید اول محتوا بیشتر بشه تا اونا هم جذب سایت بشن.

یه مشکل دیگه که هم هست و باعث میشه که فعالیت تو سایت کمتر بشه این هست که تعداد مدیران/ادمین ها/ moderator ها خیلی کمه و مدتی طول میکشه تا فعالیت های مختلف مثل سوال و یا کامنت و ... ثبت بشن و این باعث میشه که فعالیت کلی سایت کمتر بشه و مراجع به سایت باعث دلسردی اش بشه.

و در اخر ممنون از سایت خوبتون.

هم سوالی(اطلاعات بیشتر)

با سلام.

بی نهایت از زمانی که گذاشتید و لطف و توجهی که به "هم سوالی" داشتید ممنونیم.

بسیار هم متشکریم که با ادبیات واضح نوشتید تا کامل متوجه منظور شما بشیم.

اما چند نکته در پاسخ به انتقادات و پیشنهادات خوب شما:

 1. در "هم سوالی" سعی شده که ساده ترین روال برای کار کردن با سایت طراحی بشه. هر چند که با توجه به تازه تاسیس بودن سایت، اشکالاتی هم وجود داره که بزودی و در ورژن جدید سعی شده تا برطرف بشن.
 2. دسته بندی نبودن مقالات سایت به این خاطره که اولا تنوع مطالب بسیار بالاست و ثانیا تعداد مقاله در هر زمینه ای کمه و ثالثا هر مقاله رو میشه در دسته بندی های مختلفی جا داد و عملا با این تعداد فعالی مقالات، نگاه لیستی به عناوین اونها راحت تر از اینه که کسی بخواد تو دسته بندی ها دنبال موضوع مورد نظرش بگرده.

  ضمنا سایت مجهز به موتور جستجوی داخلی هست و کاربر در هر موضوعی میتونه سایت رو سرچ کنه و ببینه چه مطالبی تو اون موضوع در سایت ارائه شده.

 3. در ورژن فعلی سایت، به هرکسی که برای اولین بار وارد سایت میشه، یک اعلان (ناتیفیکیشن) ارسال میشه که اگر اونو مشاهده کنه توش توضیحاتی در مورد "هم سوالی" داده شده و گفته شده که برای یافتن مطالب مورد نظرش منوی سایت رو ببینه.

  البته این قسمت در ورژن جدید سایت حذف خواهد شد.

 4. در حال حاضر، در شرایط عادی، هیچ کاربری نیازی به ثبت نام در سایت نداره. یعنی میتونه بدون نیاز به ثبت نام از همه امکانات سایت استفاده کنه. ثبت نام فقط برای متقاضیان نویسندگی در سایت الزامیه.

  تو ورژن فعلی سایت، بین کاربر مهمان و کاربر عضو تفاوت وجود داره و دو کاربر متفاوت در نظر گرفته میشه (حتی اگر یک نفر باشن). علت این مطلب هم اینه که اگر کسی از سیستم های عمومی استفاده میکنه، عملکرد هر فرد به نفر دیگه منتقل نیشه. یعنی مثلا تصور کنید که کسی تو یک کافی نت وارد اکانتش تو "هم سوالی" بشه. بنظرتون درسته که فعالیت فرد دیگه ای که قبلا با اون سیستم تو "هم سوالی" فعالیتی کرده رو، تو پروفایل خودش ببینه؟!

  مسلمه که درست نیست!

  بهمین خاطر شما وقتی در سایت ثبت نام کنی، فعالیت هاتون بعنوان مهمان، تو پروفایلتون نمایش داده نمیشه.

 5. شما دو کامنت بلند و مفید گذاشتید که ما این دو کامنت رو بخاطر مسائل مربوط به SEO در سایت منتشر نکردیم و فقط خودتون میتونید ببینیدش. علت این مطلب هم اینه که در ورژن جدید سایت اصولا قسمت کامنت ها حذف میشه و برای هر پست، یک صفحه بحث و بررسی مجزا ایجاد میشه.

  ما کامنت های شما رو منتشر نکردیم تا گوگل محتوای شما رو نبینه و انشااله اونو تو صفحات جدید ورژن بعد بصورت عمومی منتشر میکنیم.

 6. "هم سوالی"، قطعا "فقر محتوایی" داره و این بخاطر اینه که تازه تاسیس هست و اکثر وقت تیم "هم سوالی" صرف توسعه فنی سایت و ارائه مشاوره میشه و بهمین دلیل تعداد مقالات منتشر شده در سایت بالا نیست.
 7. در مورد تائید انتشار هم، خیلی عوامل دخیل هست. مثلا متن انتقاد و پیشنهاد شما، فورا تائید نشد، چون روش کار ما اینه که هر مطلبی بهمراه واکنش ما منتشر بشه. یعنی این نیست که ما بیائیم نظر شما رو منتشر کنیم و بعدش تازه دنبال جوابش باشیم.

  زمان ارسال پیام هم خیلی مهمه. گاهی فورا تائید و منتشر میشه و گاهی ممکنه چند ساعت زمان ببره. در واقع "هم سوالی" ادمین 24 ساعته نداره و از این نظر حق با شماست.

 8. فعالیت اصلی سایت در حاضر ارائه مشاوره و پاسخ به سوالات هست و خود شما هم از این سرویس استفاده کردید و خدا رو شکر رضایت نسبی رو داشتید.

  این عملکرد سایت چون بصورت محرمانس و سایر کاربران نمیبینش، بنوعی مغفول میمونه و کسی متوجه نمیشه که در پشت این سیستم چقدر محتوا و پاسخ وجود داره که در دسترس دیگران نیست و همه صرفا صفحات عمومی سایت رو میبینن.

 9. ما ازتون خیلی ممنونیم که خیرخواهانه قصد کمک به "هم سوالی" رو دارید.
بی نام(اطلاعات بیشتر)

واقعا مزخرفه به هیچ کدوم از سوالاتم جواب داده نشده.

وقت تلف میکنین فقط

هم سوالی(اطلاعات بیشتر)

با سلام.

همونطورکه در توضیحات سرویس مشاوره و پاسخ به سوالات اومده، به سوالات درسی، پروژه های دانشجوئی و امثالهم پاسخ داده نمیشه.

یعنی شما تصور کردید ما یک سایت زدیم تا تمرینات مدرسه شما رو انجام بدیم و تو امتحانات آنلاینتون بهتون تقلب برسونیم؟

لطفا یک گزینه را انتخاب کنید