لیست کامل مطالب سایت
چت آنلاین

تربیت فرزند

چه کاری سخت تر و مهمتر از تربیت، تازه اونم تربیت فرزند؟

خوشبختانه امروزه مردم نسبت به گذشته توجه خیلی بیشتری به مقولات تربیتی دارن و برای تربیت بچه هاشون چه کودک و چه نوجوون، وقت و انرژی میذارن. البته متأسفانه چون روش های درست تربیت فرزند اونم با توجه به فرهنگ های شرقی و بومی ما، کمتر آموزش داده میشه، بهمین دلیل خیلی اوقات والدین حتی اگر بخوان هم نمیدونن چطوری باید فرزندشون رو تربیت کنن.

البته تا دلتون بخواد کتاب و مطلب آموزشی در حوزه تربیت فرزند وجود داره اما متأسفانه به دلایل مختلف، کمتر میشه که والدین بهشون مراجعه کنن و همچنان سنت، تجربیات و نظرات شخصی سهم بسیار بیشتری تو روش های تربیت فرزند داره.

بسیاری از مطالب "هم سوالی" جنبه های آموزشی داره که میتونه در تربیت فردی یا تربیت فرزندان در سنین مختلف از کودکی گرفته تا نوجوانی و جوانی و ازدواج برای عزیزان کاربر قابل استفاده باشه اما بطور خاص تر، مطالبی که در زیر لیست میشن در حوزه تربیت فرزند قرار دارند:

 1. آموزش تربیت کودک مسئولیت پذیر و ایجاد حس مسئولیت در کودکان
 2. با کودک لجباز و عصبانی چطور برخورد کنیم
 3. چطور مانع از پرخاشگری و لجبازی کودک شویم؟ + راهکارهای عملی
 4. 10 عامل پرخاشگری و نافرمانی در کودکان و روش های کنترل آن
 5. آموزش نحوه رفتار با نوجوان و تربیت نوجوانان
 6. والدین و عادت ماهیانه دختران
 7. آشنایی با پدیده بلوغ خصوصا بلوغ جنسی
 8. بررسی تفاوت های نسل امروزی و جدید با نسل قدیم
 9. تبعیض قائل شدن والدین میان فرزندان
 10. چرایی افزایش سن ازدواج جوانان
 11. اختلال بیش فعالی و کم توجهی بهمراه علت، علائم و مشاوره درمان
 12. اعتیاد به گوشی
 13. اعتیاد در زنان و دختران

علاوه بر توضیح بالا، کل مطالب سایت هم برای یافتن صفحات مرتبط به عبارت "تربیت فرزند"، سرچ شد که نتیجه اش رو در زیر میبینید.

نتیجه ی جستجوی عبارت "تربیت فرزند"

عبارت جستجو شده ی "تربیت فرزند" و موضوعات مربوط به آن در 44 صفحه زیر مطرح شده و میتوانید در این صفحات مطالبی در مورد "تربیت فرزند" پیدا کنید (البته اینجا فقط 15 تا از مرتبط ترین نتایج لیست شده).

برای مشاهده هر مطلب، کافیست بر روی عنوان آن مطلب کلیک کنید.


آموزش تربیت کودک مسئولیت پذیر و ایجاد حس مسئولیت در کودکان

آموزش ایجاد حس مسئولیت و مسئولیت پذیری در کودکان و روش های تربیت کودک مسئولیت پذیر برای والدین.

درنتیجه برای داشتن فرزند مسئولیت پذیر باید همواره درصدد ایجاد رابطه ای سالم و سرشار از محبت باشیم.

ازدواج با دوست مجازی ایکه سابقه طلاق و فرزند دارد

نظرات در مورد ازدواج با دوست مجازی ایکه سابقه طلاق و فرزند دارد.

سلام .وقت بخیر .من دختر 24 ساله ای هستم که چند وقت پیش تو فضای مجازی با پسری دوست شدم که ده سال از من بزرگتر هست که قبلا یه خانم داشته و بچه داره. تقریبا بعد چند وقت به من پیشنهاد ازدواج داد، من موندم چه کنم ؟؟

آموزش نحوه رفتار با نوجوان و تربیت نوجوانان

آموزش نحوه تربیت و رفتار با نوجوانان و فرزندانی که در سن بلوغ قرار دارند بهمراه توصیه هایی در مورد برخورد با نوجونان افسرده یا دارای رفتار پر خطر.

ما در این مقاله در ابتدا اطلاعاتی در مورد تغییرات دوران بلوغ به شما می دهیم و بعد راهکارهایی برای چگونگی برخورد با نوجوان به شما داده می شود.

چطور مانع از پرخاشگری و لجبازی کودک شویم؟ + راهکارهای عملی

مقاله ای در مورد روش های جلوگیری از پرخاشگری و لج بازی بچه ها و تربیت کودک لجباز و پرخاشگر و جلوگیری از پرخاش و لج کردن فرزند.

پدر و مادر ها حتی اگر خود پرخاشگر باشند، معمولا تمایل دارند که فرزندی غیر پرخاشگر و غیر لجباز تربیت کنند و با دیدن رفتار کودکان پرخاشگر و لجباز، شاید این سوال در ذهنشان ایجاد شود که چگونه می توانند از تربیت فرزند لجباز و پرخاشگر جلوگیری کنند؟

با کودک لجباز و عصبانی چطور برخورد کنیم

نکات آموزشی در تربیت کودکان لجباز و عصبانی و درمان لجبازی بچه ها و حل مشکل پرخاشگری کودک.

فرزند شما صدای شما را می شنود، و با خود می گوید من خرابکار هستم و وسایل را وسط اتاق می ریزد.

10 عامل پرخاشگری و نافرمانی در کودکان و روش های کنترل آن

مقاله ای در مورد عوامل نافرمانی و پرخاشگری کودکان بهمراه توصیه هایی برای جلوگیری از بروز روحیه پرخاشگری و لجبازی و نافرمانی در کودکان.

از طرفی وقتی تنبیه، زیاد انجام شود، کودک سعی می کند از آن فرار کند و دروغ پا به زندگی فرزند شما می گذارد.

قوانین طلایی انتخاب صحیح همسر و ازدواج موفق و درست

قوانین و نکات مهم برای انتخاب بهترین شریک زندگی و همسر آینده و یک انتخاب درست برای خوشبختی در زندگی زناشوئی و متأهلی.

رشد شخصیتی یعنی فرد از نظر روحی و روانی آمادگی پذیرش تفاوت ها را داشته باشد و بتواند فردی دیگر را که در خانواده ای دیگر تربیت یافته و رشد کرده است، بپذیرد.

والدین و عادت ماهیانه دختران

مقاله ای در زمینه تجربه عادت ماهانه، قاعدگی و پریود دختران و نحوه نقش آفرینی آنها در ایجاد آمادگی در دختران برای تجربه اولین پریود.

اما برخی از والدین به دلایلی همچون ناتوانی در استفاده از کلمات مناسب، شرمساری بیهوده، جلوگیری از ایجاد ابهامات بعدی در فرزند و ...، آگاهانه از ضرورت بیان اطلاعات به فرزندشان چشم پوشی کرده و مواجهه ناگهانی او با این فرایند طبیعی بدن را به آگاه نمودن وی ترجیح می دهند. آنان با سربسته پاسخ دادن به سوالات فرزند خود، از روشن نمودن این مسئله برای او خودداری می کنند.

اختلال دو قطبی و نکاتی پیرامون ازدواج بیماران افسردگی شیدایی

نکات و توصیه هایی پیرامون ازدواج، تشکیل خانواده، حاملگی و فرزندآوری و تربیت کودک افراد مبتلا به اختلال دو قطبی و افسردگی شیدایی.

جمله بالا، اعتقاد هم سوالی نیست، چرا که براساس نتایج پژوهش های مستند و همچنین مشاهدات تجربی، ازدواج شخصی با مشکل دو قطبی بهیچ عنوان به مصلحت خود بیمار، همسرش و فرزندان آینده وی نیست.

فرزندان و ازدواج مجدد مادر

پاسخ به سوالی در مورد نحوه کنار اومدن فرزندان با ازدواج مجدد مادر بعد از فوت پدر.

اینکه فرزند هر روز و هر ساعت سر مزار پدرش نیست بخاطر بی وفایی و بی معرفتی نیست بلکه این جبر زندگیه.

تبعیض قائل شدن والدین میان فرزندان

بحثی در مورد علت، درستی یا غلطی تبعیض قائل شدن والدین بین بچه ها و فرزندان.

اگر صاحب فرزندانی هستید که هنوز از نظر عقلی به بلوغ کافی نرسیده اند، سعی کنید که هیچ نوع تبعیضی بین فرزندانتون قائل نشید و به یک اندازه به همشون توجه کنید. اما اگر فرزندانتون بالغ هستند، حتما بهشون بگید که عملکردشون روی محبوبیت و جایگاهشون اثر داره و اینطوری نیست که هرکاری هم بکنند بازم محبوب میمونن!

اختلال بیش فعالی و کم توجهی بهمراه علت، علائم و مشاوره درمان

مقاله ای در مورد اختلال کم توجهی یا نقص توجه و بیش فعالی کودکان و نوجوانان و بزرگسالان بهمراه علت بروز این اختلال و راه های درمان بیش فعالی کودکان.

والدین باید توجه داشته باشند که کودکان دارای اختلال بیش فعالی کم توجهی بخاطر این اختلال شرایط متفاوتی از دیگر کودکان دارند و نحوه تربیت این کودکان نیاز به مشاوره از متخصص دارند چرا که کودکان بیش فعالی که در مسیر درست تربیت نشوند در آینده افرادی ضد اجتماعی، افسرده و با گرایش بیش از حد به مصرف مواد مخدر خواهند شد.

دلایل موجه طلاق و دلایل ناموجه طلاق

نقد و بررسی ای در مورد دلایل موجه طلاق و دلایل ناموجه طلاق.

در برخی از زندگی ها شاهد این هستیم که یکی از طرفین علاقه ای به داشتن فرزند از خود نشان نمی دهد، این قضیه وقتی حادتر می شود که شخص قبل از ازدواج در این رابطه حرفی به میان نیاورده باشد.

اعتیاد در زنان و دختران

متنی با موضوع اعتیاد در دختران و زنان و دختران معتاد و زنان معتاد.

کاربری متن زیر رو در مورد موضوع "اعتیاد زنان و دختران" برای انتشار در "هم سوالی" در اختیارمون گذاشتن که بعد از ویرایش در این صفحه و به شرح زیر منتشر شده است:

همه چیز در مورد چپ دستی و دست چپ ها

مقاله ای در مورد چرایی چپ دست شدن و تفاوت شرایط و زندگی چپ دست ها با راست دست ها.

در بین مردم، اینطور معمول است که مردم راست دست هستند مگر در موارد خاص و استثناء.


اگر مطلب مورد نظر خود را در مورد تربیت فرزند نیافتید می توانید لیست کامل مطالب وب سایت را مشاهده کنید و یا از طریق پنل زیر، کل وب سایت را از طریق گوگل سرچ کنید.

جستجوی عبارت "تربیت فرزند" در گوگل