لیست کامل مطالب سایت
چت آنلاین

مقابله با تهدید دوست پسر سابق به آبروریزی

دردناک، ترسناک و مایه شرمندگیه که بگیم که یکی از مشکلات پر مراجعه دختر خانم ها به بخش مشاوره، درخواست کمک برای دریافت راه حلی در برابر تهدید دوست پسرهاشون به آبرو ریزی از طریق پخش عکس و فیلم و صدا یا گفتن به پدر و مادر و برادر و از این نوع تهدیدات هست.

نمونه هایی از این پیام ها رو هم براتون منتشر کردیم.

در جواب این افراد یه سری توضیحات عمومی داده میشه، و بر حسب شرایط هر فرد هم یه سری توصیه اختصاصی داریم.

در این صفحه راهکارهای عمومی برای مشکل تهدید پسرها به آبروریزی رو برای اطلاع همه کاربران منتشر میکنیم.

قبل از هر چیز بهتون بگیم که اصلا نگران نباشید، با کمک هم، حلش میکنیم!

تهدید کردن متاسفانه یک روش معمول بین پسرهاست تا بتونن از دختر امتیاز بگیرن و اونا رو مجبور کنن که به خواستشون تن بدن و چون معمولا دخترها شجاعت کمتری دارن و همینطور از سمت خانواده تحت فشار بیشترین، متاسفانه بعضی اوقات هم این تهدیدها موثر میشه.

در مرحله اول:

 1. نگران نباشید و به خودتون استرس وارد نکنید تا بتونید معقول تر فکر کنید و تصمیم بگیرید.
 2. طرفتون رو هم به هیچ وجه عصبانی یا تحریک و تحقیر نکنید.
 3. در عین اینکه به تهدیدهاش اهمیتی نمیدید، کاری هم نکنید که بدتر اوضاع خراب شه و سعی کنه حتما حالتون رو بگیره.

در مرحله بعد: با توجه به اینکه میزان رابطه، و نوعه دوستی به چه شکلی بوده و دوستتون چه مدارک و ابزاری برای اذیت شما داره جریان فرق میکنه.

تهدید بدون مدرک

اگر کلا هیچ مدرکی از دوستی با شما نداره، که اصلا جای هیچ نوعی از نگرانی وجود نداره چون به صرف اینکه ایشون ادعا کنن با شما دوست بودن که طبیعتا نباید خانوادتون اهمیتی بدن.

اگر اهمیت بدن خب از فردا همه ی پسرهای شهر میتونن همین ادعا رو بکنن و کاری از دست شما بر نمیاد.

در چنین حالتی بهتره که خودتون پیش قدم شید و به خانوادتون بگید فلان شخص مزاحم من شده و گفته اگر به خواسته هاش تن ندم آبروی منو میبره. اونوقت خانوادتون قطعا بهترین تصمیم رو میگیرن و حداقلش اینه که نقشه این فرد رو خراب کردید و حرفش بی تاثیر میشه

تهدید با مدرک

اما اگر از شما مدرکی دارن مثل چت، عکس و ... برحسب میزان صمیمیت و محرمانگی اونها بازم جریان فرق میکنه.

اگر امکانش رو دارید سعی کنید مدارکی که وجود داره رو دستش در بیارید (مثلا چت های تلگرام رو میشه جوری پاک کرد که برای خود طرف هم پاک شه یا پیام های ارسالی اینستا رو میشه پاک کرد)

 1. مدارک بی خطر:

  اگر مدارکی که داره در حدیه که اگر خانوادتون بفهمه اتفاق بدی براتون نمیفته، بهتره خودتون برید به خانوادتون اعتراف کنید و بگید این اشتباه رو مرتکب شدید و الان پشیمونید.

  اینکار علاوه بر اینکه نقشه دوست پسر سابقتون رو خراب میکنه، باعث میشه با کمترین هزینه و سرزنش مساله تموم بشه.

 2. مدارک خطرناک:

  اما اگر مدارکی از شما داره که انتشارش براتون گرون تموم میشه اونوقته که باید سعی کنید خیلی محتاط تر و عاقلانه تر رفتار کنید.

  بهتره که اول با خود فرد صحبت کنید تا ببینید چطوری میتونید این مشکل رو حل کنید.

  • عذرخواهی

   اگر مثلا با یک معذرت خواهی یا کارهای این مدلی مساله حل میشه بهتره که اینکارها رو بکنید.

  • اخاذی و پول خواستن

   اگر ازتون پول خواست، تصمیم با خودتونه ولی تجربه ثابت کرده که اثری نداره.

  • چیزهای بدتر

   اما اگر ازتون هر چیز دیگه ای میخواد که خودش یک درجه کارو خرابتر میکنه هرگز قبول نکنید. مثلا اگر از شما عکس ناجور داره و برای پاک کردنش ازتون فیلم ناجور میخواد به هیچ عنوان قبول نکنید.

  خطر آبروریزی زیاد

  اگر با صحبت و کارهای عادی نتونستید قضیه رو حل کنید دو راه حل دارید که یه کم سخته ولی چاره ای نیست.

  پلیس

  یکی اینکه خودتون به پلیس مراجعه کنید و قضیه رو بگید.

  پلیس نه تنها شدیدا پیگیر اینطور مسائل خواهد بود، محرمانگی موضوعتون رو هم حفظ میکنه و حتی میتونید ازشون بخواهید که خانوادتون هم در جریان قرار نگیرن.

  البته میتونید قبل از مراجعه به پلیس به پسر تهدید کننده تصمیمتون رو بگید، ولی خب ممکنه به دروغ دست از تهدید برداره ولی بازم نقشش رو عملی کنه.

  دقت داشته باشید که بعضی از مدارک مثل فیلم یا عکس های مستهجن، اگر به دست فردی بیفته، حتی اگر تهدیدتون هم نکنه بازم یه مشکل بالقوه برای شما هست و نباید نسبت به چنین مواردی بی تفاوت باشید.

  خانواده

  اگر مایل به مراجعه به پلیس نیستید مجبورید مساله رو با خانوادتون در میون بذارید.

  ممکنه تبعات بدی براتون داشته باشه ولی دقت کنید اگر کسی از شما مدارکی داشته باشه که بتونه آبروی شما رو ببره، شما در یک مسیر بد و بدتر قرار گرفتید و مجبورید که راه بد رو انتخاب کنید.

  اگر آبروی شما جلوی خانوادتون بره بهتر از اینه که آبروتون تو کل فامیل بره

  قانون

  نهایتا هم بدونید که هر چند که ممکنه خیلی سرزنش بشید اما خانواده، پلیس و قانون کاملا حامی شماست و بفرض اگر پسری عکسی از شما منتشر کنه، برخوردی باهاش میشه که کل فامیلش بیان در خونه شما برای معذرت خواهی و گرفتن رضایت.

  اکثر پسرها اینو میدونن بنابراین در اکثر موارد این تهدید ها الکیه ولی بازم بهتره که احتیاط کنید و زودتر به همه حالات فکر کنید تا غافلگیر نشید.

  نظرات مردم و کاربران در مورد تهدیدات پسرها به آبروریزی

  تعداد بسیار بالایی پیام و سوال و نظر در مورد این مشکل دریافت کردیم که بخشیش رو در صفحه ی دختران و مشکل تهدیدات دوست پسر به آبروریزی براتون منتشر کردیم.

  لطفا یک گزینه را انتخاب کنید