لیست کامل مطالب سایت
چت آنلاین

یبوست را چگونه درمان کنیم؟

یبوست و خشکی مزاج از مشکلاتی هست که خیلی ها باهاش درگیرن اما چون معمولا خجالت میکشن که از مشکل یبوست خودشون صحبت کنن برای همین خیلی ها تصور میکنن تو این مشکل تنهان و دیگران چنین مشکلی ندارند در حالیکه اینطور نیست و یبوست یک مشکل شایع در بین مردم هست.

یکی از راه های ساده ی کمک به دیگران "اشتراک گذاری تجربه" هست.

کاربری از ما در زمینه درمان یبوست سوال کردن و ضمنا خواستن که نظرات و تجربیات دیگران در مورد درمان یبوست رو هم جمع آوری کنیم.

این صفحه برای انتشار این تجربیات هست که البته انتشارشون به معنای تائید درستی اونها نیست.

اگر تجربه و نظری در مورد درمان یبوست دارید لطفا برای ما ارسال کنید تا در همین صفحه منتشر کنیم.

نظرات کاربران و مردم در مورد درمان یبوست

بی نام(اطلاعات بیشتر)

یبوست یا گرفتگی و انسداد روده بیماری و مشکل سختی است که البته باید جدی گرفته شود. ممکن است یبوست ناشی از مشکل روده و یا سوء هاضمه معده و دستگاه گوارش باشد.

در ابتدای بروز این مشکل، با خوردن و استفاده از داروهای مسهل میشود به بهبود و بهتر شدن مشکل کمک کرد اما اگر روند بیماری طولانی شد ممکن است خطرناک باشد و حتی باعث بواسیر و پارگی مقعد و روده شود.

در ابتدای این بیماری استفاده از گلاب، مربای گل محمدی و یا جوشانده آن، عدس، کاهو، روغن کرچک، روغن زیتون و زردآلو و یا زردآلوی خشک شده توصیه می شود. البته برای روان شدن و راحتی دفع می توان از شیاف بیزاکودیل bizacodil استفاده کرد.

البته لازم به ذکر است این شیاف قوی بوده و استفاده زیاد آن بسیار خطرناک است.

بی نام(اطلاعات بیشتر)

ورزش کردن و خوردن سبزیجات و میوه جات مخصوصا کیوی خیلی موثره.

بی نام(اطلاعات بیشتر)

یبوست ام الامراض است.

آب زیاد خوردن، خاکشیر، کاهو، ناشتا آب خوردن، سرکشیدن شیر سرد، موز کم خوردن . آلوی خیس کرده خوردن و روغن زیتون خوردن، مخلوط خاکشیر و آب لیمو و گلاب، تخم شربتی، خوردن کره با صبحانه.

البته خوردن همه اینها به مقدار زیاد چاره سازه. اینها درمان های خانگی است که من سراغ دارم.

ضمنا به نظر می رسیدن خوردن بعضی میوه ها مثل خرمالو و خربزه (البته به مقدار زیاد) هم موثر است و در ضمن خوردن قرص گیاهی دینه.

لطفا یک گزینه را انتخاب کنید