لیست کامل مطالب سایت
چت آنلاین

سرویس دهنده مناسب اینترنت پر سرعت ADSL در سبزوار

سوال کاربر

کاربری از طریق سیستم چت مشاوره آنلاین رایگان متن زیر را برای ما فرستاده:

من سبزوار هستم. تو مخابرات سرویس نت گرفتم الان دیگه آخر حجمه از قبل یک سرویسی رو خریداری کردم به قیمت 90 هزار تومن که دانلود رایگانش تا سقف 180 گیگ هستش هنوز فعالش نکردم. کلا کاش نمیخریدم چون دانلود زیاد دارم همین که این سرویس فعلیم مشکل داره دانلودش اذیت میکنه و...

قیمتای سرویس هاشونم بالاست میترسم جای دیگه ایی برم هم از اونجا بمونم هم از اینجا. دانلود برای من مهمه و خب البته سرعت و اپلود رایگان کلا من کارم زیاده ولی اینجا مشکلات زیاد هستش. لطفا جایی رو معرفی کنید تو نت هر چی گشتم کامنتها رو خوندم هیچی دستم نیومد همه از شرکت ها ناراضی بودند. اگه برم این پولی که ریختم به مخابرات بهم برمیگردونن؟

پاسخ تیم پاسخگوئی

در مورد بهترین سرویس دهنده اینترنت در شهر و محله شما، تنها افرادی مقیم در آن شهر و محله خود شما امکان نظر دادن را دارند.

بطور کلی پارامترهای مختلفی در سرعت و کیفیت اینترنت استفاده شده توسط شما موثر است که بسیاری از آنها را کسی جز خود شما، مخابرات یا شرکت ارائه دهنده اینترنت (ISP) نمی تواند ارزیابی کند.

بعنوان مثال، ممکن است شرکت الف در یک شهر بسیار قوی عمل کند ولی همان شرکت در شهر دیگری امکان ارائه خدمات با کیفیت را نداشته باشد. ممکن است شرکت ب در یک محله خاص از یک شهر خوب و در یک محله دیگر بد عمل کند.

حتی در یک قسمت خاص از یک محله، هم این مساله متغیر است. مثلا اگر خود شما زیاد اهل دانلود کردن باشید، باعث می شوید افراد دیگری که با شما در سرعت شریک هستند کیفیت پائین تری از اینترنت را تجربه کنند.

بطور کلی، سرویس ها حجمی بگونه ای هستند که معمولا نهایت سرعت ممکن را به کاربر ارائه می دهند اما سرویس های غیر حجمی دقیقا مطابق سرعت ذکر شده در قرارداد را ارائه می دهند.

اما سرویس های نامحدود یا رایگان طبیعتا کیفیت پائین تری داشته و به شرکای دیگر شما در اینترنت هم بستگی خواهند داشت زیرا شما تنها نیستید و افراد دیگری نیز همزمان شما در حال استفاده هستند.

توصیه ما اینه که شما:

  1. ابتدا از بدون نویز بودن ارتباط خودتون و کیفیت مودمتون و مسائل اینچنینی اطمینان کسب کنید.
  2. در صورت امکان از افرادی که در نزدیکی محل شما زندگی میکنند در مورد کیفیت اینترنت مورد استفادشون سوال کنید.
    1. مجموعا ما تغییر سرویس دهنده را به مصلحت شما نمی دانیم چون باعث ایجاد هزینه و قطع شدن اینترنتتون خواهد شد زیرا که رانژه مجدد خطتون برای سرویس دهنده جدید مدتی زمان خواهد برد.

      در مورد پس دادن پول هم، اصولا مراکزی که دارای سیستم مالی مجزایی از سیستم خدمات دهی دارن، امکان عملی پس دادن پول را ندارن مگر اینکه در قراردادی که بسته شده چنین امکانی لحاظ شده باشه، یعنی باید در سیستم حسابداری آن مجموعه پس داده شدن پول بعنوان یک قانون تلقی و تصویب شده باشد.

      لطفا یک گزینه را انتخاب کنید