لیست کامل مطالب سایت
چت آنلاین

ضعف در اجرای تصمیمات

بنظر شما چه چیزی باعث میشه که ما در اجرای تصمیماتمون دچار ضعف باشیم و با گذشت زمان انرژی و روحیه و انگیزمون رو برای انجام تصمیماتمون از دست بدیم؟

مثلا تصمیم میگیریم شب ها زود بخوایم، کمتر از گوشی استفاده کنیم، بیشتر کتاب بخونیم، به سلامتیمون بیشتر اهمیت بدیم و از این جور تصمیمات اما خیلی زود اون انگیزه و انرژی رو از دست میدیم.

بنظرتون مشکل کجاست؟

نظر یکی از کاربران در مورد ضعف در اجرای تصمیمات

نوشته داخل کادر رو یکی از کاربران هم سوالی برامون ارسال کردند. شما هم میتونید نظرات خودتون رو برای انتشار در همین صفحه برامون ارسال کنید.

از دست دادن انگیزه یک درد مشترک در بین همه آدمهاست.

همه ماها تجربه اینو داریم که تصمیم میگیریم کاری رو انجام بدیم و خیلی هم با انگیزه و پرانرژی واردش میشیم ولی خیلی زود انگیزه و علاقمون رو از دست میدیم و نسبت به اون کار و انجامش سرد میشیم.

یکی از مهمترین دلایلی که این اتفاق برای ما میفته اینه که قبل از انجام کاری یا رسیدن به یک موقعیتی، شناخت نادرست و رویایی از اون موقعیت یا نتایج اون کار داریم.

بعنوان مثال فرض کنید شما تصمیم میگیرد از امروز خاطرتتون رو بنویسید. بعد از چند روز که اینکارو میکنید میبینید اون جذابیتی که فکر میکردید رو نداشتید و خیلی هم زحمت داره و دلتون رو میزنه.

یا مثلا تو یک مدرسه فوتبال ثبت نام میکنید و فکر میکنید قراره چه تکنیک هایی رو به شما آموزش بدن اما بعد از چند جلسه میبینید همچنان در حال آموزش دیدن یک بغل پای به ظاهر هستید و اون سرعت رشدی که مد نظر شماست رو نداره کلاس.

تصورات غیر واقعی و رویا پردازی های ما قبل از انجام یک کار، باعث توقع اشتباه از یک کار خاص در ما میشه و باعث میشه بعد از ورود به اون کار و انجامش و وقتی با واقعیت روبرو شدیم، زود دلمون زده شده و انگیزمون رو از دست بدیم.

توضیحات بالا برای زمانی بود که شما وارد انجام یک کار بشید ولی انگیزتون رو از دست میدید. اما اگر بدون ورود به یک مساله و صرفا بعد از تصمیم گرفتن، منصرف و بی انگیزه میشید، در واقع بنوعی دچار مشکل بزرگتری هستید.

در واقع اگر توهین تلقی نشه، شما در اصطلاح دم دمی مزاج و یا حتی در موارد شدیدتر، سست عنصر، به حساب خواهید آمد.

شاید یکی از علل این مشکل، بی ارزش شدن اصل تصمیم گیری تو زندگی شما باشه.

یعنی شاید برای شما تصمیم گرفتن یه کار عادی و بی ارزش باشه و برای همین هم براحتی تصمیم میگیرد و هم براحتی تصمیمتون رو عوض میکنید.

برای حل این مشکل بهتره که در مورد تصمیم گیری سخت گیر تر باشید و بدون انجام فرایند تصمیم گیری، هیچ تصمیمی رو تو زندگیتون نگیرید.

فرایند تصمیم گیری یعنی اینکه قبل از اتخاذ یک تصمیم، همه مراحل رو طی کنید و به همه چیزهای لازم فکر کنید و با تعقل و مشورت و سبک سنگین کردن امور، تصمیم گیری کنید.

اگر برای گرفتن یک تصمیم زحمت کافی رو کشیده باشید، اونوقت دیگه براحتی تغییرش نمیدید.

با آرزوی اینکه بهترین تصمیمات رو بگیرید و اونا رو با بهترین عملکرد، تکمیل کنید و بهترین نتیجه، پاداش تصمیم و عمل خوبتون باشه.

لطفا یک گزینه را انتخاب کنید