لیست کامل مطالب سایت
چت آنلاین

طولانی شدن دوران عقد و نامزدی

یکی از کاربران "هم سوالی" که بابت طولانی شدن دوران عقد و نامزدی خودشون ناراحت بودن، پیامی برای ما ارسال کردن و ضمن دریافت مشاوره، تمایل داشتن تا پیامشون بصورت عمومی هم منتشر بشه تا سایر کاربران هم بتونن در مورد مشکل ایشون نظر بدن.

ایشون در پیامشون گفتن:

دختری 26 ساله هستم و 8 سال هست که با پسری دوستم.

ایشون ابتدا به خاطر ورشکستگی نتونست بیاد خاستگاری و بعد هم به خاطر اینکه از یکی از اقوام خودشون طلب داشتن و به من گفتن صبر کن تا فامیلیمون طلبمو بده و خونه بخریم بعد ازدواج کنیم تا الان صبر کردیم.

ایشون هم کار دارن هم ماشین اما هنوز خبری از خونه نیست.

من از ایشون خواستم دیگه صبر نکنیم ازدواج کنیم و به خونه ای که رهن میکنیم بریم تا بعد که فامیلیشون بدهی را بیارن بدن ولی ایشون از من میخوان که همچنان صبر کنیم و این شرایط برای من عذاب آور شده چون از دوستی طولانی خسته ام.

از طرفی همه دور و بریام ازدواج کردن و از طرفی جوونیم داره تو استرس میگذره و از طرفی اطرافیان خیلی بهم تیکه میندازن که وای بعد این همه سال چرا ازدواج نمیکنید.

انقدر عصبی شدم سر این مسائل که با این آقا قهر کردم و گفتم یا میای خاستگاری یا من دیگه الکی باهات تو رابطه نمیمونم.

خواهش میکنم کمکم کنید.

پاسخ تیم پاسخگوئی

در جواب این کاربر نکاتی بیان شد که خلاصه ای از آنها را در ادامه مشاهده می کنید:

از ناراحتی ای که براتون ایجاد شده متاسفیم.

هشت سال واقعا زمان زیادیه و بهتون کاملا حق میدیم که ناراحت باشید.

تقریبا میشه گفت مدت زیادی رو صبر کردید و باید به این صبر و وفاداریتون احسنت گفت.

تو متن سوال اطلاعات کافی ای برای اظهار نظر دقیق وجود نداره.

خیلی مسائل هست که تعیین کننده هستن.

مثلا نوع رابطه فعلیتون، میزان اطلاع سایرین از رابطتون، قول و قرارهایی که باهم داشتید، سن پسر، نظر خانواده ها و ...

نگاهتون به مقوله ازدواج باید خیلی عمیق تر و بلند تر از حرفای مردم یا تیکه های اطرافیان یا حتی ازدواج کردن دوستانتون باشه.

شاید از نظر شما 26 سالگی یعنی سن خیلی زیادی اما واقعا اینطوری نیست.

اگر یک صبر معقول و منطقی قبل از ازدواجتون داشتید، بشرطیکه بعدش اتفاقات خوبی بیفته و زندگی خوبی تشکیل بدید بهش میرزه.

رفتن به خونه مشترک و بچه دار شدن و ... چیزهایی نیستن که اونقد براشون عجله داشته باشید.

همشون دیر یا زود اتفاق میفته.

کیفیت این اتفاقات هست که میزان لذتشون رو مشخص میکنه.

در عین اینکه معتقدیم شما به اندازه کافی صبر کردید و نگرانی و ناراحتی فعلیتون منطقی و درسته، از طرف دیگه قهر و دعوا رو بهیچ عنوان تائید نمیکنیم.

می بایست در فضایی کاملا دوستانه ولی جدی با ایشون صحبت کنید و ازشون بخواهید که با همفکری هم یک تصمیم درست بگیرید و اجرا کنید.

در مورد میزان اطلاع خانواده ها صحبتی نکردید ولی اگر بعد از هشت سال خانواده ها در جریان مسائلتون نیستن طبعا راه درستی رو طی نکردید و شاید اگر بخاطر این مسائل پای خانواده ها وسط بیاد، باعث ناراحتی پسر بشه.

بنظر من این یک فرصت خوبیه برای آزمودن اینکه آیا انتخاب همسرتون درست بوده یا نه.

اگر نتونید این مساله رو با تفاهم و دوستانه حل کنید، بهترین نشونه هست که تو مشکلات زندگی هم قادر به ایجاد تفاهم نیستید و اگر به این نتیجه برسید که انتخابتون اشتباه بوده، اونوفت بنفعتون بوده که این ماجرا اینقدر طول کشیده و قبل از ازدواج، به این نتیجه رسیدید.

بهرحال بازم تاکید میکنیم که اطلاعات ما برای نظر دادن کافی نیست اما بهرحال صبر کردن کافیه و نیاز هست که جدی ولی دوستانه اقدام کنید.

اگر اطلاعات بیشتری به سوالتون اضافه کنید مجددا دقیقتر نظر خواهیم داد.

ضمنا به شما توصیه میکنیم مقاله ملاک های درست انتخاب همسر رو مطالعه کنید.

با آرزوی حل مشکل همه جوون ها.

نظرات مردم و کاربران در مورد طولانی شدن دوره ی نامزدی

بی نام(اطلاعات بیشتر)

عزیزم شما هشت سال از بهترین سالهای زندگیتون رو برای ایشون گداشتید واقعا مطمین هستید مرد خوبی هستن شما گفتید هم کارداره هم ماشین چرا ایشون برای خواستگاری اقدام نمیکنه ؟

شاید اون فامیلشون نخواد حالا حالا بدهیش رو بده شما باید منتطر بمونید؟

یه نکته دیگه هم این هستش که هی پول بی ارزش تر میشه الان مطنین هستید با دریافت اون بدهی میتونید خونه بخرید؟

بنطرمن کامل منطقی باایشون صحبت کنید وارشون بخوایید که برای خواستگاری اقدام بکنه ویه چیزه دیگه حتما تحقیق کنید ببینید شما تنها زن رندگی ایشون هستید

ایشالا خوشبخت بشی عزیزم

بی نام(اطلاعات بیشتر)

سلام عزیزم تا جایی که متوجه شدم شما اصلا نامزد نیستید و دوستید و دوستی هم تضمین کننده چیزی نیست لازمه با این اقا صحبت بش تا اگر واقعا قصدشون ازداوجه حداقل زوتر اقدام به خواستگاری کنند تابعداز اون با هم فکری دو خانواده برید سر خونه زندگیتون.

ظاهرا ایشون اصلا دیرشون نیست وخیلی صبورند اما این وسط شما هستین که ضربه میخورین لازمه خیلی منطقی و دور از تنش یک زمان خاصی رو برای خواستگاری تعیین کنید تا معیار سنجششون دستتون بیاد اگر واقعا قصدشون ازدواجه مشخص میش در غیر اینصورت قیدشونو بزنید که ادامه این رابطه اصلا به صلاحتون نیست چون سهم شما از اون فقط ضربه ی روحیه

بی نام(اطلاعات بیشتر)

ولش کن. از این تجربه ها اطرافم زیاده. عمرت داره میره موقعیت ازدواجتم از دست میره. بعضی پسرا واقعا شهامت ندارن بگن نمیخوامت. همش طول میدن و بهانه میارن. دوست داشت دست خالی هم می اومد. تو باید شرایط اونو قبول کنی. همش بهونس خیالت راحت. خونه بخره بازم یه چیز دیگه میگه.

با زندگیت قمار نکن

بی نام(اطلاعات بیشتر)

با سلام و احترام.

من خودم پر از مشکلم و در حدی نیستم که بخواهم شما را نصیحت کنم اما با توجه به تجربه شخصی که دارم لطفا" تا جوان هستید زودتر راهتان را پیدا کنید . کار خوبی کردید به این آقا گفتید یا ازدواج یا قطع رابطه . یادم یک روز پسرعمه من می گفت اگر مردی بخواهد ازدواج کند همان 2 ماه اول تصمیمش را می گیرد !!! حالا نه به این سرعت ولی ... شما منتظر بمانید اگر گفت ازدواج که مبارکه ( اگر واقعا دوستش دارید و از ترس مجرد ماندن نمی خواهید ازدواج کنید ) اگر هم جواب نداد که و قتتان را تلف نکنید که بهار عمر زود می گذرد .

با آرزوی موفقیت

لطفا یک گزینه را انتخاب کنید