لیست کامل مطالب سایت
چت آنلاین

مبلغ قسط وام قرض الحسنه چطور محاسبه می شود؟

تقریبا میشه گفت زندگی تو دنیای جدید خصوصا تو کشوری مثل ایران، بدون گرفتن وام ممکن نیست.

افراد برحسب نوع تفکر و میزان توان مالیشون غالبا درگیر انواع وام های کوچیک و بزرگ هستن که اتفاقا راه مناسبی برای رسیدن زودتر به خواسته هاشون از جمله مسکن و ماشین و ... هست.

اما وام ها انواع مختلفی دارن که یکی از این انواع وام ها، وام قرض الحسنه هست که در واقع همونطورکه از اسمش پیداست قراره نه بواسطه سود مادی، بلکه برای کمک به فرد و رضای خدا، به شخص داده بشه.

البته مسلما معنا نداره که کسی بی جهت به کس دیگه ای وام قرض الحسنه بده و طبیعیه که باید منافع هر دو طرف تامین بشه.

وام های قرض الحسنه معمولا به این شکل هستن که درصدی بعنوان کارمزد (نه سود) به مبلغ وام اضافه میشه و برحسب انواعی که دارن اقساط وام با فرمول خاص خودش تعیین میشه.

این صفحه ایجاد شده تا عزیزان کاربر، تجربیاتشون از گرفتن وام قرض الحسنه و فرمول نحوه محاسبه اقساط وام رو با دیگران به اشتراک بذارن.

در صورتیکه در گذشته وام قرض الحسنه گرفتید، ممنون خواهیم شد که در مورد فرمول محاسبه مبلغ اقساط اون وام برامون بنویسید.

نظرات کاربران

بی نام(اطلاعات بیشتر)

اگه منظورتون فرمول محاسبه کارمزد این قبیل وام ها میباشد باید بگم که وام های قرض الحسنه بر اساس در صد کارمزدی که سالانه به مانده وام تعلق میگیرد محاسبه می شود.

برای مثال فرض کنید وام ۵۰۰۰۰۰۰ تومانی با کارمزد ۴ در صد سه ساله دریافت کرده اید بانک همزمان با اولین قسط کارمزد سالانه وام شما رو دریافت میکنه یعنی مبلغ ۲۰۰۰۰۰ تومان این کارمزد برای ۱۲ ماه آتی شماست در قسط ۱۳ ام شما میبایست مجددا ۴ در صد از مانده وام خود را بعنوان کارمزد ‍‍‍‍‍‍‍پرداخت نمایید

لطفا یک گزینه را انتخاب کنید