لیست کامل مطالب سایت
چت آنلاین

مخالفت پدر با ازدواج

طبق قانون و فرهنگ کشور ما، مخالفت پدر با ازدواج چه برای پسرها و چه دخترها بعنوان یه مانع خیلی مهم و جدی به حساب میاد که احتمال وقوع اون ازدواج رو خیلی کم میکنه.

بسیاری از دختر پسرهایی که خارج از روال سنتی، بهم علاقه مند میشن مشکل راضی کردن خانوادشون رو دارن.

یکی از کاربران، از مشکل عدم رضایت پدر فرد مورد علاقشون گفتن و از ما و سایر کاربران سایت راهکار خواستن.

سوال کاربر

من چند ساله عاشق یک نفر هستم اما پدرش اجازه ازدواج ما رو نمیده

لطفا راهنمایی کنید که چکار باید بکنیم.

پاسخ تیم پاسخگوئی

هر چند که توضیحات این کاربر متاسفانه کافی نبود و در ادامه هم توضیحات بیشتری ارائه نکردند اما ما یک جواب کلی به شرح زیر براشون ارسال کردیم:

متاسفانه توضیحات شما برای اینکه بشه کمک زیادی کرد کافی نیست.

جنسیت، سن و علت مخالفت پدر شخص مورد نظرتون و ... روی جوابتون خیلی موثره.

مخالف پدر دختر

اگر پسر هستید و به سنی رسیده باشید که پختگی و بلوغ عقلی لازم برای ازدواج را داشته باشید قاعدتا باید بتونید بطور منطقی با پدرشون صحبت کنید و علت مخالفتشون رو بپرسید و سعی کنید برطرف کنید ولی اگر هنوز به این حد نرسیدید، خب شاید حق با پدر شخص مورد نظرتون باشه و باید صبر کنید تا بزرگتر بشید.

ممکنه واقعا حق با پدر همسرتون باشه. مثلا اگر شما شغل درستی ندارید، بهتر است جواب سوال در مورد ازدواج با پسر با مشکلات شغلی رو بخونید تا ببینید که پدر همسرتون حق داره که مخالف ازدواجتون باشه.

یا خیلی از شرایط دیگه ای که ممکنه شما داشته باشید و باعث بشه که هیچ پدر دلسوز و عاقلی راضی به ازدواج دخترش با شما نباشه مثل اعتیاد، سوء سابقه و ...

مخالف پدر پسر

اگر دختر هستید باید ببینید آیا واقعا پدرشون مخالف هستن یا این بهونه پسر هست برای فرار از ازدواج. اگر واقعا مخالفه چرا مخالفه؟ اگر ازدواج با شما از نظر منطقی و عقلی درست باشه اما پسر مورد نظرتون نمیتونه پدرش رو راضی کنه این نشونه خوبی نیست. یعنی یا پسر یا پدرش ضعف هایی دارن.

بهرحال همونطورکه گفته شد، اطلاعات برای اظهار نظر کافی نیست اما اونچه مسلمه اینه که اگر کاری منطقی باشه، تا حدود زیادی با گفتگو قابل حل هست.

برای شما و سایر جوون های آرزوی خوشبختی میکنیم.

لطفا یک گزینه را انتخاب کنید