لیست کامل مطالب سایت
چت آنلاین

مشکلات تحصیلی

نظام آموزشی ایران قطعا یکی از پر ایراد ترین نظامات آموزشی جهانه! سیستمی که فقط باعث ایجاد ترس و نفرت بچه ها از علم و کتاب و یادگیری میشه.

اگر شما تو این سیستم آموزشی باشی و مشکلات تحصیلی رو تجربه نکنی غیر طبیعی به حساب میای وگرنه هر انسان طبیعی ای قطعا با این روش آموزش و سنجش دچار مشکل میشه.

البته طبیعتا بخشی از مشکلات تحصیلی بچه ها مربوط به خودشون هست که ممکنه استعداد، تلاش، انگیزه و پیگیری لازم رو برای یادگیری ندارن اما به طور حتم درصد عمده ای از مشکلات، به مشکلات خود نظام آموزشی و تحصیلی برمیگرده.

متأسفانه غایت تحصیلات تو مدارس ایران موفقیت تو کنکور شده و برای کسی مهم نیست که خروجی اینهمه سال مدرسه رفتن از نظر توانائی های زندگی و رشد شخصیتی چی بوده. به بیان دیگه کسی نمیگه خب الان این بچه من چه پیشرفتی از نظر انسانی داشته بلکه نهایتا رتبه کنکور، نشون میده که شما سال ها تو مدرسه چه فرایندی رو طی کردید و اگر به هر دلیل کنکور رو خراب کنید، کل زحماتتون زیر سوال میره!

البته متأسفانه اکثر دانش آموزان و خانواده هاشون درک درستی از مشکلات تحصیلی دانش آموزان ندارن و تصور میکنن مشکل تحصیلی یعنی اینکه نمره فرزندشون تو امتحان خوب نشده باشه در حالیکه در مقایسه با ملاک های صحیح آموزشی، نمره اهمیت خیلی کمی داره.

اینکه یه دانش آموز درس ریاضی رو بلد نیست شاید یه مشکل تحصیلی حساب بشه اما مشکل اصلی تحصیلی اینه که اون دانش آموز تو گوگل دنبال ربات یا سایت پاسخگوی سوالات درسی و امتحانی میگرده تا تمریناتش رو براش بفرسته و جوابش رو بگیره و بده به معلم!

روزی نیست که چنین سوالاتی در سیستم سیستم پاسخ به سوالات "هم سوالی" ثبت نشه.

وقتی هدف، انگیزه و مسیر آموزش گم و فراموش بشه نتیجه اش پرورش دانش آموزهایی میشه که فقط دنبال راضی کردن معلم و دبیر و استاد و گرفتن نمره و رد کردن سال های تحصیلی و ترم ها و مقاطع و گرفتن مدرک هستن.

مشکل تحصیلی اینه، نه کم شدن نمره دین و زندگی!

بهرحال اگر خودتون یا فرزندتون از مشکلات تحصیلی رنج میبرید و درگیر این نوع مسائلید، میتونید مشکلتون رو با ما در میون بذارید و تا حد امکان سعی خواهیم کرد کمکتون کنیم.

علاوه بر توضیح بالا، کل مطالب سایت هم برای یافتن صفحات مرتبط به عبارت "مشکلات تحصیلی"، سرچ شد که نتیجه اش رو در زیر میبینید.

نتیجه ی جستجوی عبارت "مشکلات تحصیلی"

عبارت جستجو شده ی "مشکلات تحصیلی" و موضوعات مربوط به آن در 127 صفحه زیر مطرح شده و میتوانید در این صفحات مطالبی در مورد "مشکلات تحصیلی" پیدا کنید (البته اینجا فقط 15 تا از مرتبط ترین نتایج لیست شده).

برای مشاهده هر مطلب، کافیست بر روی عنوان آن مطلب کلیک کنید.


آیا با پسر بیکار و با مشکلات شغلی ازدواج کنیم؟

مشاوره در موضوع ازدواج با پسر بیکار و با مشکلات شغلی.

اما اگر یک مرد متأهل دچار این مشکلات بشه، تبعات بسیار بدتری خواهد داشت که دامنگیر همه اطرافیان خصوصا همسر ایشون هم میشه.

آموزش درمان بیماری و مشکلات معده با شیرین بیان

آموزش درمان معده و مشکلات معده با شیرین بیان و ساخت انواع جوشانده و نکات مربوط به نحوه مصرف آن.

دوست دختر پسر یا خواهر و برادر و آبجی داداش؟

بحث و گفتگوئی در مورد مشکلات روابط دختر و پسرهایی که خودشون رو آبجی داداش و خواهر و برادر میدونن.

در زیر چت مشاوره ای یکی از کاربران که، همین قضیه دوست دختر پسری هایه خواهر و برادری، براشون مشکل ساز شده بود رو با خواست ایشون بصورت عمومی منتشر کردیم که دیگر کاربران هم نظرات خودشون رو در این مورد بیان کردن.

آشنایی با پدیده بلوغ خصوصا بلوغ جنسی

مقاله ای در معرفی انواع بلوغ جنسی، روانی، اجتماعی و هیجانی بهمراه مسائل مربوط به مشکلات بلوغ و بلوغ دیررس و بلوغ زودرس در دختران و پسران.

بلوغ بُعدی از زندگی را شامل می شود که در آن انسان دچار تغییرات گسترده می شود که عمده آن جنسی بوده و باعث تکمیل و فعال شدن اندام تناسلی در فرد می شود.

همه چیز در مورد چپ دستی و دست چپ ها

مقاله ای در مورد چرایی چپ دست شدن و تفاوت شرایط و زندگی چپ دست ها با راست دست ها.

این مشکلات از همان دوران مدرسه آغاز می شوند زمانی که پا به مدرسه می گذاریم و با تعداد زیادی از صندلی های مخصوص راست دست ها مواجه می شویم و از میان آنها شاید یکی دوتا صندلی چپ دست ها پیدا شود.

رابطه یادگیری برنامه نویسی و استخدام، با مدرک دانشگاهی

آیا برای یادگیری برنامه نویسی کامپیوتر و اشتغال در بازارکار برنامه نویسی نیاز به تحصیل در رشته کامپیوتر و مدرک دانشگاهی هست؟.

طبق نظرسنجی های سایت معتبر و مشهور stackoverflow که هرساله در این وب سایت برگزار می شود، میزان تحصیلات و رشته های تحصیلی توسعه دهندگان در سال۲۰۱۸ را بررسی می کنیم.

مضرات طب سنتی و دلایل مخالفان طب سنتی و داروهای گیاهی

مقاله ای در رابطه با علت مخالفت عده ای و دلایل مخالفتشان با طب سنتی و روش های درمان سنتی و داروهای گیاهی.

البته هرکدام از این شیوه ها، خود مشکلات مخصوص خود را دارند و یا می توانند داشته باشند.

مشاوره کنکور بدهید، مشاوره کنکور بگیرید

ارائه مشاوره رایگان کنکور و طرح درخواست ها و مشکلات کنکورهای و داوطلبان شرکت در کنکور سراسری و آزاد.

این صفحه بعنوان مدخلی برای معرفی و شروع ارائه خدمات مشاوره کنکور بوده و تمام مطالب سایت که به نحوی به مقوله کنکور مرتبط باشد در این صفحه معرفی خواهد شد.

10 عامل پرخاشگری و نافرمانی در کودکان و روش های کنترل آن

مقاله ای در مورد عوامل نافرمانی و پرخاشگری کودکان بهمراه توصیه هایی برای جلوگیری از بروز روحیه پرخاشگری و لجبازی و نافرمانی در کودکان.

این را بدانید که اگر به رفتار نامناسب فرزندتان به دفعات بی تفاوت باشید، اما به یکباره او را بشدت تنبیه کنید، و در حقیقت تنبیه همه دفعات را یکباره اعمال کنید، موجب می شود که کودک با دیدن بی ثباتی والدین خود، در نوجوانی دچار مشکلات روحی دیگری شود.

مشکل دوران عقد و نامزدی طولانی

گفتگویی در مورد مشکلات و راه حل طولانی شدن دوران نامزدی و عقد.

یکی از کاربران "هم سوالی" که بابت طولانی شدن دوران عقد و نامزدی خودشون ناراحت بودن، پیامی برای ما ارسال کردن و ضمن دریافت مشاوره، تمایل داشتن تا پیامشون بصورت عمومی هم منتشر بشه تا سایر کاربران هم بتونن در مورد مشکل ایشون نظر بدن.

دختران و مشکل تهدیدات دوست پسر به آبروریزی

نظرات، سوالات، مشکلات و تجربیات کاربران و مردم در مورد تهدیدات دوست پسر سابق به آبروریزی.

با دوست پسرم قطع رابطه کردم حالا تهدیدم میکنه که به خانوادت میگم و آبروت رو میبرم. چکار کنم؟

اختلال بیش فعالی و کم توجهی بهمراه علت، علائم و مشاوره درمان

مقاله ای در مورد اختلال کم توجهی یا نقص توجه و بیش فعالی کودکان و نوجوانان و بزرگسالان بهمراه علت بروز این اختلال و راه های درمان بیش فعالی کودکان.

اختلال نقص توجهه (کم توجهی) و بیش فعالی یک اختلال روانی، رفتاری و رشدی محسوب می شود که به فعالیت های بیش از حد، همراه با بی توجهی و رفتارهای تکانه ای (ناگهانی و هیجانی) گفته می شود.

رفع و درمان خستگی مزمن و همیشگی

علت خستگی همیشگی و آموزش راه های رفع و درمان خستگی مزمن و همیشگی.

مشکلات گوارش میتونن خیلی سریع روی بدن شما اثر منفی بزارن، این مشکل مخصوصا اگر از اندام هایی مثل کبد باشن توی جذب و دفع مواد تاثیر به خصوصی میزارن. جذب نشدن مواد مورد نیاز بدن و یا دفع نشدن سموم هر دو میتونن میتونن توی بدن شما ایجاد خستگی کنن.

خواص جالب آلوئه ورا گیاه مورد علاقه جناب خان

مقاله ای در مورد آلوئه ورا بهمراه لیستی از خواص آلوئه ورا و ژل آن بهمراه تاثیرات درمانی آن در مشکلات پوستی و نگهداری در خانه و محل کار.

آلوئه ورا یا صبر زرد نام گیاهی با رنگ سبز یا سبز آبی است.

هزینه برای محرم و امام حسین یا فقرا، کدام؟

بحث، تبادل نظر و پاسخ به سوالی در مورد هزینه برای عزاداری محرم و امام حسین (ع) یا کمک به فقیران.

کاربری در زمینه هزینه های عزاداری برای امام حسین (ع) و اینکه آیا بهتر نیست که این هزینه ها صرف فقرا بشن، نظر "هم سوالی" رو پرسیدن.


اگر مطلب مورد نظر خود را در مورد مشکلات تحصیلی نیافتید می توانید لیست کامل مطالب وب سایت را مشاهده کنید و یا از طریق پنل زیر، کل وب سایت را از طریق گوگل سرچ کنید.

جستجوی عبارت "مشکلات تحصیلی" در گوگل