لیست کامل مطالب سایت
چت آنلاین

معرفی برنامه های مفید گوشی موبایل

گوشی های هوشمند

در سال های اخیر با پیشرفت تکنولوژی دسترسی به گوشی های هوشمند آسان تر شده است. این گوشی های هوشمند همان اندازه که باعث آسانی ارتباط و خبر رسانی و بالا رفتن سرعت زندگی ما شده اند، دردسر هایی هم دارند!

یکی از این دردسر ها اپلیکیشن های مضر و وقت گیری هستند که به خوبی شما را سرگرم می کنند اما در کنار آن ها اپلیکیشن هایی وجود دارند که به شما در استفاده ی بهتر از گوشی هوشمند خود کمک می کنند.

تو این مطلب سعی شده لیستی از بهترین، و شاید از این به بعد، ضروری ترین اپلیکیشن ها برای گوشی هوشمند شما تهیه شود.

گوگل و خوبی هایش!

برای بسیاری از کاربران گوشی های هوشمند گوگل تنها یک موتور جست و جو و ارائه دهنده ی آدرس های پست الکترونیکی جیمیل است، اما در حقیقت گوگل خدماتی فراتر از جست و جو در نت دارد که حتی با وجود تحریم ها در ایران کار می کنند.

اگر حساب کاربری جیمیل ندارید، هر چه سریع تر برای ساختن یک اکانت جیمیل اقدام کنید تا از گوشی خود بهترین استفاده را بکنید.

Google map

از اپلیکیشن های مفید گوگل می توان به google map اشاره کرد.

با وجود اینکه این اپلیکیشن فضای زیادی در حافظه ی گوشی اشغال می کند و به باتری گوشی فشار می آورد، اما نقشه ی بسیار خوبی برای گشت و گذار در مکان های نا آشناست!

از ویژگی های این اپلیکیشن میتوان به نشان گذاری مکان ها و محاسبه ی مسافت و زمان برای رسیدن به مقصد به وسیله ی ماشین یا با پای پیاده اشاره کرد.

یکی از ویژگی هایی که گوگل مپ را از دیگر اپلیکشین های مشابه برتر می کند، همه گیر بودن و سرعت آن است.

با کمبود اپلیکیشن های مناسب برای مسیر یابی، از گوگل مپ در ایران به خوبی استقبال شد، هنگامی که شما خدمات مورد نیاز خود را در گوگل جست و جو می کنید با سیلی از مکان هایی مواجه می شوید که می توانید آدرس دقیق آنها را با گوگل مپ دیده، در گوگل مپ ذخیره کرده و حتی با استفاده از جهت یاب به آسانی به مکان مورد نظر بروید.

یکی دیگر از ویژگی های خوب گوگل مپ امتیاز دهی به مکان هاست، بطور مثال شما برای فرزندتان به دنبال کلاس آموزش زبان میگردید، از طریق گوگل مپ تمام موسسه های موجود در محل زندگیتان را پیدا می کنید، حال میتوانید برای تصمیم گیری بهتر نظرات کاربران را بخوانید!

هر کاربر گوگل مپ اجازه دارد مکانی را در نقشه ثبت کند و یا برای مکانی ثبت شده در نقشه نظر بگذارد و از دیگر کاربران و حتی صاحب کسب و کار نظرخواهی کند.

بسیاری از کسب و کار های ثبت شده در گوگل مپ، ساعات کاری و راه های ارتباطی خود را نیز روی گوگل مپ ارائه داده اند.

Google Drive

اپلیکیشن گوگل درایو به شما این امکان را می دهد که فایل ها و اطلاعات خود را در فضایی خصوصی اما روی اینترنت ذخیره کنید.

تمام این اطلاعات خصوصی خواهد ماند و امنیت آن ها تضمین شده است.

اما شما فضای محدودی برای آپلود اطلاعات دارید.

این اپلیکیشن به شما کمک میکند فایل های مهم کاری، اسناد مهم درسی و عکس های یادگاری را بدون انکه در حافظه ی گوشی گم کنید و یا به اشتباه پاک کنید، نگه داری کنید.

فضای در اختیار شما 140 گیگابایت است.

مشابه این اپلیکیشن در گوشی های آیفون به اسم icloud و در گوشی های سامسونگ به نام onedrive وجود دارد.

مزیت استفاده از گوگل درایو این است که بر روی هر گوشی هوشمندی بدون توجه به برند قابل استفاده است.

Google keep notes

اپلیکیشن گوگل کیپ یک اپلیکیشن یادداشت است.

این اپلیکشین تمام یادداشت های شما را روی اکانت گوگلتان ذخیره میکند، پس همه جا و روی هر گوشی ای در اختیار شماست.

ضمنا دارای قابلیت پین کردن یادداشت است و به شما این امکان را می دهد که مهم ترین یادداشت را بالاتر و جدا از دیگر یادداشت ها داشته باشید.

در این اپلیکیشن می توانید با استفاده از زمینه های رنگی بین یادداشت هایتان تفاوت ایجاد کنید.

این اپلیکیشن به شما امکان ساخت لیست نیز می دهد.

از دیگر امکانات این اپلیکیشن می توان به یادداشت نویسی برای عکس ها، امکان یادداشت با قلم هوشمند یا لمس دست، امکان ایجاد یادآوری و زنگ برای یادداشت ها، امکان تبدیل یادداشت ها به فایل doc، امکان عنوان دادن به یادداشت ها، امکان آرشیو کردن یادداشت ها، امکان ذخیره ی لینک ها، امکان همکاری و اشتراک گذاشتن یادداشت مشخص با اکانت گوگل فرد دیگر (collaborators) و در آخر یک ویجت مناسب برای داشتن یادداشت ها روی صفحه ی زمینه اشاره کرد.

گروه تناسب اندام پرش leap fitness group

گروه تناسب اندام پرش کار خود را از سال ۲۰۱۱ آغار کرد.

این گروه ۳۱ اپلیکیشن با موضوع سلامت فیزیکی برای گوشی های هوشمند دارد. مانند lose belly fat-flat stomach in 30 days که اپلیکیشنی برای تمرین های دوره ای ۳۰ روزه با هدف لاغر کردن شکم که برای آقایان و بانوان به طور جداگانه ارائه می شود و تمام تمرین های ورزشی آن با عکس متحرک برای آموزش هر حرکت است.

این گروه با نام Abishikking limited برای کاربران گوشی های آیفون نیز اپلیکیشن تولید میکند. برنامه ی قدم شمار این گروه روی اپل واچ نیز قابل استفاده است.

من به گوشی اعتیاد دارم!

میلیون ها انسان روی زمین به گوشی های همراه خود اعتیاد دارند و تعدادی از آنها برای ترک این اعتیاد به کمک نیاز دارند.

اگر شما هم مثل من در این دسته اید، اپلیکیشن forest به شما کمک خواهد کرد!

این اپلیکیشن برای دور نگه داشتن شما از گوشی طراحی شده، به طوری که شما به آپ طول زمانی که می خواهید از گوشی دور باشید را اعلام می کنید، مثلا دو ساعت.

در این مدت اپلیکیشن نهال کوچکی را کاشه و پرورش می دهد، که بزرگی این نهال به مقدار زمانی که گوشی را کنار گذاشته اید بستگی دارد.

اگر در طول این مدت از گوشی خود استفاده کنید درخت کوچولوی شما می میرد.

برای سالم نگه داشتن درختتان هم که شده دست از سر گوشی بردارید!!

قسمت زیبای این اپلیکیشن این است که به تعداد درخت هایی که در اپلیکیشن بکارید در دنیای واقعی نهال کاشته می شود!

کنار گذاشتن گوشی شما برابر است با سبز شدن زمین!

تا الان 501553 نهال توسط تهیه کنندگان این اپلیکیشن کاشته شده است.

این گروه اپلیکیشن دیگری به نام sleep town نیز ارائه داده اند که برای دوری از گوشی در تخت خواب است و با توجه به میزان خواب شما در شبانه روز برای شما خانه می سازد.

بدون کلاس زبان یاد بگیرید!

اپلیکیشن drops به شما این امکان را می دهد که با لغت نامه ی تصویری و شنیدن کلمات زبان جدیدی یاد بگیرید.

دراپس برای ۳۲ زبان موجود است.

نسخه ی اصلی اپلیکیشن را باید بخرید اما نسخه ی رایگان ان با محدودیت ۵ دقیقه تمرین در هر روز به شما این امکان را می دهد که با دیدن و شنیدن زبان جدیدی بیاموزید.

بهترین قیمت بازار!

بعد از اپلیکشین های غیر ایرانی، نوبت به اپلیکیشن ایرانی ترب میرسد.

ترب به نوعی موتور جست و جو میان فروشگاه های آنلاین و مجازی است.

این اپلیکیشن به شما این امکان را می دهد که نام محصول را جست و جو کنید و تمام فروشندگان آنلاین آن را در لیستی دریافت کنید، به سایت فروشنده رفته و خرید کنید.

در این اپلیکیشن شما می توانید حساب کاربری داشته و آیتم های مورد علاقه تان را در حسابتان ذخیره کنید و از تغییر قیمت ها مطلع شوید.

حسابدار شخصی!

اپلیکیشن ایرانی فانوس، حسابدار مجازی شماست!

این اپلیکیشن با استفاده از پیامک های بانک شما تراکنش های شما را ذخیره می کند و شما می توانید تراکنش های خود را دسته بندی کرده و تا آخر هر ماه نموداری از مخارج خود داشته باشید.

همچنین با وارد کردن سرمایه گذاری های خود مانند طلا سکه و دلار می توانید از ارزش روزانه ی سرمایه ی خود مطلع شوید.

این اپلیکیشن به شما امکان سقف گذاری برای خرج در هر موضوع را می دهد و اگر شما بیش از حد مجاز خرج کرده باشید به شما هشدار خواهد داد.

نظرات و پیشنهادات کاربران

بی نام(اطلاعات بیشتر)

نرم افزار snapseed برای ویرایش عکس هستش خیلیم کاربردیه.

لطفا یک گزینه را انتخاب کنید