لیست کامل مطالب سایت
چت آنلاین

درباره ی ما و هم سوالی

به هم سوالی خوش آمدید

به وب سایت آموزشی - مشاوره ای، و در حال توسعه ی هم سوالی خوش آمدید.

ایده هم سوالی

هم سوالی، وب سایتی هوشمند با تاکید بر اهمیت آموزش به روش پرسش و پاسخ، است.

در حقیقت ایده اصلی هم سوالی از اینجا شکل گرفته که بهترین روش آموزش به یک فرد، ارائه مطلب در زمانیست که برای شخص در آن موضوع سوال و نیاز مشخصی ایجاد شده.

بعنوان مثال، بهترین زمانی که شما می توانید در مورد علت و درمان جوش آموزش ببینید، زمانیه که یه جوش بزرگ و زشت روی بینی مبارکتون سبز شده!

ریشه نام هم سوالی

هم سوالی همانند کلماتی چون هم شاگردی یا همکار و ... اشاره به این دارد که نیاز آموزشی امروز شما یا سوالی که اکنون در ذهن شما شکل گرفته و بدنبال پاسخ آن هستید، قبلا نیاز یا سوال دیگرانی هم بوده و شما تنها نیستید.

هم سوالان شما، در هم سوالی تلاش کرده اند و می کنند و خواهند کرد که مسیرهای طی شده برای رفع نیازهای آموزشی و دریافت پاسخ به سوالات را برای افرادی که بعد از آنها وارد این مسیر می شوند، ساده تر کنند.

تیم هم سوالی

هم سوالی توسط آقای علی متقی پور، طراحی، برنامه نویسی، تأسیس و مدیریت می شود.

برای انجام امور مدیریتی روزمره، افراد مورد اعتماد ادمین سایت، با وی همکاری می کنند.

در پاسخگویی به سوالات کاربران، گروهی از افراد با سایت همکاری میکنن اما مسئولیت تمام پاسخ ها، با مؤسس سایت است.

برخی افراد تحت عنوان نویسندگان سایت با هم سوالی همکاری میکنند.

پیوستن به تیم هم سوالی

شما هم می توانید به تیم هم سوالی پیوندید. برای این منظور صفحه ی استخدام و همکاری را مشاهده کنید.

موضوعات آموزشی

معنای آموزش در هم سوالی با آنچه شاید بطور مرسوم و سنتی در ذهن شما باشد کمی متفاوت است.

از نظر هم سوالی، شما هم اکنون هم در حال آموزش هستید.

شما علاقه مند به آشنایی بیشتر با هم سوالی بودید و اکنون در حال دریافت مطالب مورد نیاز خود هستید و اطلاع و شناختتان از هم سوالی افزایش می یابد.

با این تعریف از آموزش، هر آنچه که شما بعنوان مخاطب، علاقه مند به دانستن آن هستید، در زمره موضوعات آموزش قرار می گیرد حال چه نیاز شما آموزش روش صاف کردن مو باشه یا آگاهی از پیش بینی ها در مورد آینده ایران، افغانستان و خاورمیانه!

روش آموزش

روش های متنوعی برای ارائه آموزش در هم سوالی وجود دارد و در آینده بوجود خواهد آمد.

در حال حاضر که وب سایت در حال گذراندن دوره آزمایشی فاز چهارم خود است، آموزش ها غالبا به سه صورت زیر ارائه شده اند:

فاز چهارم؟ آزمایشی؟

بله هم سوالی در فازهای آزمایشی خود است.

البته دقت داشته باشید که منظور از فاز، یک تغییر کلی و اساسی است وگرنه هم سوالی بطور روزانه در حال رشد، تغییر، تصحیح و بهبود است.

نقاط قوت و تمایز هم سوالی

با گسترش استفاده از شبکه های اجتماعی مثل اینستاگرام و همینطور امکانات عالی تلگرام، وب فارسی دچار تغییرات زیادی شد که یکی از آنها، کاهش شدید وب سایت های زرد و بی ارزش بود.

در حال حاضر تعداد قابل قبولی وب سایت بسیار قوی و مفید در وب فارسی فعال هستند که هر کدوم دارای نقاط قوت و مثبت زیادی هستند.

اما آن چیزیکه بعنوان نقاط قوت و تمایز هم سوالی مد نظر ما قرار دارد عبارتند از:

 1. محتوای کاربردی

  هر مقاله آموزشی هم سوالی در جواب به یک پرسش و یک موضوع خاص و با استاندارد های خاص و سختگیرانه، و با ادبیاتی ساده و همه فهم تهیه شده اند.

  هم سوالی برای گرفتن امتیاز بیشتر از گوگل، بدنبال طولانی کردن متن های خود نبوده و بخاطر رضایت گوگل و کسب رتبه بهتر، کاربری که به امید پیدا کردن راه حل مشکل خود به هم سوالی آمده است را مجبور به مطالعه مقالات طولانی نمیکند.

  البته دقت داشته باشید که قواعد حاکم بر صفحاتی مثل متن جاری، که کاربر اختیارا و نه برای رسیدن به جواب سوالی ضروری، مطالعه می کند، کمی متفاوت با مقالات آموزشی بوده و بهمین دلیل مفصل نوشته شده است.

 2. تعاملی محض

  شما با یک رسانه ی ناشنوا که فقط مطالب مورد نظر مؤسسش را منتشر می کند طرف نیستید بلکه با سوالات و درخواست مشاوره خود، به سایت و محتوای آموزشی آن جهت می دهید.

  به بیان دیگر:

  موضوع مقالات و آموزش های هم سوالی را شما تعیین می کنید و نه گردانندگان آن!

 3. رایگان

  در فاز فعلی، تمامی خدمات هم سوالی رایگان است و در آینده هم این خدمات رایگان خواهند ماند. برای مشاهده این خدمات، صفحه خدمات رایگان هم سوالی را مشاهده کنید.

 4. شفافیت

  موسس و ادمین هم سوالی، آقای علی متقی پور، و اعضای خانواده ایشان در سایت عضو بوده و فعالیت می کنند.

  شما هر لحظه بخواهید می توانید از طریق خود سایت و قسمت چت آنلاین، یا از طریق شبکه های اجتماعی و ارتباطی مثل تلگرام و اینستاگرام با مؤسس و اداره کنندگان هم سوالی صحبت کنید.

  کمتر وب سایتی حتی در سطح جهان وجود دارد که شما بتوانید با اداره کنندگان آن براحتی ارتباط برقرار کنید و اکثر وب سایت ها بصورت ناشناس اداره می شوند.

  ضمنا "هم سوالی" در ستاد ساماندهی وب سایت های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به صاحب امتیازی آقای علی متقی پور ثبت شده است.

  ثبت شده در ستاد ساماندهی
 5. طراحی سبک، سریع و هوشمند

  طراحی ظاهر هم سوالی بر طبق فلسفه و دیدگاه خاصی انجام شده و با اکثر وب سایت های فارسی زبان متفاوت است.

  در طراحی ظاهر این سایت از کمترین تعداد عکس ممکن استفاده شده، هیچ تبلیغ آزار دهنده ای وجود ندارد و نهایت دقت در سبک بودن سایت و رضایت کاربر در نظر گرفته شده است.

  اگر شما 60 دقیقه در وب سایت هم سوالی چرخیده و مقالات آنرا بخوانید، حجم ترافیکی کمتری از 3 دقیقه فعالیت در اینستاگرام مصرف خواهید کرد!

  در زیر تصور نتایج آنالیز وب سایت "هم سوالی" رو در دو ابزار آنالیزور معتبر جهانی GTmetrix و Google Page Speed Insights مشاهده میکنید:

  سریعترین سایت جهان

  ضمنا سایت برای صفحه نمایش های مختلف (از حدود 300 پیکسل تا ببیشتر از 1360 پیکسل) بصورت ویژه بهینه شده است و شما با کوچکترین موبایل ها یا عریض ترین مانیتورها براحتی می توانید از هم سوالی استفاده کنید.

  به این نوع طراحی، اصطلاحا واکنش گرا یا Responsive می گویند.

 6. همکاری

  شما می توانید علاوه بر استفاده از هم سوالی، با تیم هم سوالی همکاری نیز داشته باشید و یا حتی یکی از اعضای تیم هم سوالی باشید.

  در کمتر وب سایتی این امکان وجود دارد که برای کاربران طرح های مختلفی برای همکاری و مشارکت تهیه دیده شده باشد.

  حتما از صفحه استخدام و همکاری دیدن کنید.

 7. اگر مایلید عضو کانال تلگرام هم سوالی شوید و صفحه اینستاگرام هم سوالی را دنبال کنید.

 8. مدیریت تخصصی

  این وب سایت توسط یک بیزینس من (تاجر!) اداره نمی شود بلکه توسط یک مدرس و متخصص وب، طراحی، برنامه نویسی و راهبری می شود.

  هم سوالی فروشگاه دانش نیست، بلکه راه حلی نوین و مبتنی بر تکنولوژی و واقعیت های جدید زندگی است که شیوه جدیدی از آموزش بصورت اینترنتی، غیر حضوری و مجازی را ارائه می دهد.

 9. بی نیاز از ثبت نام

  ثبت نام در هم سوالی ساده ترین کار دنیاست!

  شما برای ثبت نام نیاز به ورود هیچ اطلاعاتی ندارید و به رایگان و راحتی میتوانید عضو سایت شوید.

  با وجود این سادگی، کاربر برای استفاده از هیچکدام از امکانات سایت، که از نظر فنی نیاز به ثبت نام نداشته باشند، ملزم به ثبت نام نخواهد بود.

  حال شما این را با وب سایت های دیگری مقایسه کنید که علاوه بر نیاز به انتخاب نام کاربری و رمز عبور، مجبور به ارائه ایمیل و شماره همراه و تائید صحت آنها دارید.

  البته دقت داشته باشید که در مواقعی که نیاز هست اطلاعاتی از کاربر بگونه ای نگهداری شود که وی بتواند از دستگاه های دیگری هم به آن اطلاعات دسسترسی داشته باشد، ثبت نام ضروری است. بعنوان مثال در سیستم رایگان آموزش لغات زبان، برای اینکه بتوانید آموزش های خود را از طریق دستگاه های مختلف ادامه دهید، از نظر فنی می بایست در سایت ثبت نام کنید.

 10. رشد و توسعه هر روزه

  هم سوالی یک سایت زنده است و روز به روز تغییر می کند.

  در همین لحظه که شما در حال خواندن این متن هستید، تغییرات فنی زیادی در هم سوالی ایجاد شده است که تدریجا و در زمان های خودش بر روی سایت اعمال می شود.

  اگر تمایل دارید در توسعه و بهبود هم سوالی کمک کنید، نظرات خود را بصورت عمومی و از طریق صفحه انتقاد و پیشنهاد، یا بصورت خصوصی از طریق چت آنلاین، با ما در میان بگذارید.

  علاوه بر این نویسندگان هم سوالی نیز بصورت روزانه مطالب آموزشی مفیدی با توجه به نیاز و خواست کاربران، تولید می کنند که به تدریج در سایت قرار خواهند گرفت.

سخن پایانی

پیشاپیش بابت خطاهای احتمالی وب سایت و نواقص آن که در مرحله تست، طبیعی به حساب می آید از شما عذرخواهی میکنیم.

هم سوالی هنوز کامل نشده است.

شما هم اکنون در هم سوالی هستید، ولی هنوز هم سوالی را ندیده اید!

لطفا یک گزینه را انتخاب کنید