لیست کامل مطالب سایت
چت آنلاین

روش های پیشرفت کسب و کار و افزایش فروش و درآمد در اینستاگرام

اینستاگرام

تقریبا محال است که کسی صفحه ی روش های پیشرفت کسب و کار در اینستاگرام را باز کند ولی با این شبکه اجتماعی مشهور جهان آشنا نباشد.

اینستاگرام در سال‌ های اخیر کاربران بسیاری را از سراسر جهان جذب کرده و موجب تحول در سبک زندگی و حتی شغل و درآمدزایی افراد نیز شده است.

در حال حاضر کمتر کسی پیدا می شود که با اینترنت سر کار داشته باشد اما به نحوی با اینستاگرام در ارتباط نباشد و احتمالا خود شما هم مثل "هم سوالی" و من (نویسنده متن) اکانت اینستاگرامی شخصی یا شغلی خودتان را داشته باشید.

آی دی اینستاگرام "هم سوالی" HamSoali_com است

کسب و کارهای اینستاگرامی

یکی از تاثیرات مهم اینستاگرام برای مردم عادی، ایجاد فرصتی برای راه اندازی کسب‌ و‌ کار و درآمدزایی آنلاین است.

همچنین این شبکه، فضایی دوستانه برای طرفداران خرید اینترنتی فراهم کرده تا در کم‌ ترین زمان و به راحتی، جستجو، انتخاب و خرید کنند.

اما هر یک از دو مقوله خرید و فروش، اصول مخصوص به خود را دارند که خریدار و فروشنده تنها در صورت رعایت آن ‌ها، می تواند از این فرصت رایگان به خوبی استفاده کند.

درآمدزایی از طریق اینستاگرام

در این مقاله، به جنبه‌ ی مهم "درآمدزایی از طریق اینستاگرام" خواهیم پرداخت و بررسی می کنیم که تازه واردان به عرصه ی تولید و فروش، چگونه باید گام برداشته و رفتار حرفه ای خود را توسعه دهند.

من المیرا نوین ، صاحب کسب و کار اینستاگرامی "سلکسرشاپ" قصد دارم برخی از تجربیات و نکاتی که تصور میکنم میتواند در پیشرفت یک پیج اینستاگرامی که سعی در فروش تولیدات و محصولات خود را دارد، موثر باشد را با شما به اشتراک بگذارم.

البته قطعا این ها همه ی نکات لازم نیست اما فکر میکنم این ها راه کارهای مفید و غیرتکراری هستند که کمتر با آنها آشنا شده اید.

من این راهکارها را در 9 عنوان زیر و بصورت مجزا توضیح داده ام:

  1. تسلیم نشوید
  2. بازی با کلمات را یاد بگیرید
  3. پای تصمیماتان بایستید
  4. تعریف از خود ممنوع!
  5. عجله ممنوع!
  6. مقایسه ممنوع!
  7. پست به موقع
  8. کپشن های ترغیب کننده
  9. کیفیت مهمه

یک نکته مهم از "هم سوالی"

موارد ذکر شده در این مقاله بنوعی اشتراک گذاری تجربه یک فرد فعال در اینستاگرام هست که یک فروشگاه اینترنتی عروسک های دست ساز را مدیریت میکند.

انتشار این نکات در این سایت الزاما به معنای تائید همه ی محتوای آن نیست.

در آغاز کار، قول بدهید که تسلیم نخواهید شد

به دلیل فضای رقابتی موجود در اینستاگرام، معمولا افراد تازه کار با مشکلاتی از قبیل بازدید نداشتن پست ها، عدم اعتماد سریع مشتریان، عدم جذب مخاطب به دلیل کافی نبودن نمونه کار مربوطه در پیج و ... رو به رو می شوند.

تجربه ثابت کرده، تنها با تداوم در ارائه ی محصول باکیفیت، همچنین تداوم در تولید محتوا و فعالیت آنلاین، می توان به نتیجه ی مطلوب رسید.

پس زود ناامید نشوید، "تداوم" و "گذر زمان" دو امر مهم در پیشرفت کسب و کار آنلاین می باشند.

بازی با کلمات را یاد بگیرید

فردی که دارای قدرت بیان قوی است، راحت تر از سایر افراد با مخاطبانِ صحبت های خود ارتباط ذهنی برقرار می کند.

ارتباط ذهنی و توانایی استفاده ی درست از کلمات، تاثیر چشمگیری در تصمیم گیری مشتری برای خرید دارد

در پست ها و استوری های پیج خود، با به کارگیری اندکی تدبیر، مشتری را برای امتحان محصولتان وسوسه کنید. البته روشن است که نباید از جملات امریِ دلسردکننده مثل "این محصول بسیار باکیفیت است، از ما خرید کنید" استفاده کرد!

پای تصمیمتان بایستید، منحرف نشوید

به وفور دیده می شود که صاحبان پیج های تازه تاسیس به دلایلی که بالاتر ذکر شد، به قول معروف از این شاخه به آن شاخه پریده و تمرکز خود را به محصول هدف محدود نمی کنند.

چنین امری در اکثر مواقع موجب عقب ماندن از مسیر اصلی پیشرفت شده و نه تنها مخاطب را سردرگم می کند، بلکه به دلیل عدم وجود ثبات محتوایی، شکست در جذب مخاطبان جدید را به همراه خواهد داشت.

دست از تعریف کردن درباره ی خودتان بردارید

برای جذب مشتری و آگاه کردن وی از کیفیت و مناسب بودن محصولتان، هرگز به طور مستقیم از زحماتی که می کشید سخن نگویید.

بیننده ی پیج اینستاگرامی شما باید با دیدن محتوای پیجتان، بدون نیاز به توضیحات مکرر شما، محصولتان را انتخابی درست و جذاب برای خرید بداند. این موضوع نیز نیازمند تداوم در ارائه ی محصول باکیفیت و نحوه ی صحیح ارتباط با مخاطب می باشد.

عجول نباشید

این مورد توضیح مفصل تر مورد یک می باشد. نه تنها در اینستاگرام، بلکه برای موفقیت در کسب و کار در هر بستری، به صبوری و ایمان به معجزه ی زمان نیاز داریم.

این طبیعی است که افرادی که به تازگی تصمیم بر داشتن استقلال مالی گرفته و رویای فروش محصولشان را دارند، برای رسیدن به اولین فروش خود ذوق و هیجان داشته باشند، اما این مورد نباید موجب عجله در تولید و ارائه ی هر چه سریع تر محصول به مخاطب شود.

پیش از هر کاری، باید خود را جای مشتری احتمالی قرار داده و از نگاه یک فرد بیرونی، درباره ی محصولمان قضاوت کنیم.

به یاد داشته باشیم که کیفیت هرگز نباید فدای تسریع تولید و ارائه ی محصول شود.

خودتان را با همکار سرد و گرم چشیده ی خود مقایسه نکنید

می دانید که برای رسیدن به جایگاه خوب و درآمد مطلوب، مقایسه کردن آمار پیج خود با پیج همکارانتان که چند سال است در این زمینه فعالیت دارند، امری نادرست و البته ناامیدکننده است.

اگر شما در مرحله ی ابتدایی فروشنده ی آنلاین شدن هستید، باید بدانید که همکار باسابقه ی شما، مدت ها قبل، از جایگاه فعلی شما عبور کرده و از طریق کسب تجربه، به موفقیت کنونی خود دست پیدا کرده است.

پس قیاس نادرست و بی جا از سوی شما، احتمالا باعث تغییر دیدگاهتان نسبت به تصمیمی که گرفته اید خواهد شد.

خودتان را تنها با خود دیروزتان مقایسه کنید، نه هیچ فرد دیگر

به موقع، به جا و مطابق با شرایط دنبال کننده های پیجتان، پست گذاری کنید

همان طور که هیچ کس در خواب کتاب نمی خواند و یا هنگام برگشت از محل کار، آشپزی نمی کند، کاربران اینستاگرام نیز ساعاتی در روز را بیشتر از سایر مواقع آنلاین شده و وقتشان را به چک کردن مطالب و اخبار اینستاگرام یا هر فضای مجازی دیگری اختصاص می دهند.

با آگاهی از ساعات پربازدید، مطالبتان را به اشتراک بگذارید تا شاهد واکنش های بیشتر و مفیدتری باشید.

البته دیگر قوانین اینستاگرام مارکتینگ یا بازاریابی اینستاگرام نیز، همواره به شما کمک خواهند کرد همچون هشتگ گذاری مناسب، راهکارهای تعامل با مخاطب، انتخاب عکس و متن متناسب با رویدادهای تقویمی و ...

برای پست هایتان کپشن های ترغیب کننده بنویسید

اینستاگرام مارکتینگ شامل بُعدهای مختلف و روش های خلاقانه ی متعدد می باشد. یکی از ستون های محکم و انکارنشدنی آن، نوشتن کپشن یا همان متن زیر هر پست است.

بعد از مطالعه این مقاله، حتما صفحه دیجیتال مارکتینگ را هم مشاهده کنید

اینستاگرام یک فضای منحصرا مبتنی بر تصویر نیست و نوشتار، بخش مهمی از آن را تشکیل می دهد.

کاربری که به ناگهان عکسی مطابق با علاقه اش را می بیند و روی آن پست متمرکز می شود، به ثانیه نکشیده، وارد جزئیات پست شده و مایل است اطلاعات بیشتری را دریافت کند.

پس برای رسیدن به یک پیج کاری محبوب، اثر کپشن نویسی های جذاب و مفید، چه درباره ی محصولِ قابل فروشتان و چه متن های داستانی مرتبط را نادیده نگیرید.

کیفیت یا کمیت؟

شاید پاسخ به این سوال خیلی کلیشه ای شده باشد و هر کسی جواب آن را بداند اما تنها یک عملگرای واقعیست که پایبند بودن خود به این جواب را ثابت می کند.

مورد آخر که به نوعی جمع بندی و نتیجه گیری از هشت مورد قبل می باشد به ما می گوید که تمرکزمان را ابتدا به کیفیت محصولمان و سپس به اداره ی پیج اینستاگرامیِ آن اختصاص بدهیم.

به راستی که کیفیت را نباید فدای کمیت کرد؛ یک فروش موفق بهتر از ده ها جنس تولید شده ی بدون مشتری است!

نویسنده ی مقاله ی "9 راهکار تجربی پیشرفت کسب و کار اینستاگرامی"

این مطلب توسط المیرا نوین نوشته، و توسط تیم "هم سوالی"، ویرایش شده است.

لطفا یک گزینه را انتخاب کنید