لیست کامل مطالب سایت
چت آنلاین

چطور داستان و رمان خود را بصورت کتاب چاپ کنیم؟

سوال کاربر

کاربری از طریق سیستم مشاوره آنلاین رایگان سوال زیر رو در مورد چاپ رمان بصورت کتاب برای ما فرستاده:

چطوری میتونم کتاب چاپ کنم؟

من یه رمان نوشتم و دوست دارم اونو تبدیل به کتاب کنم و منتشرش کنم. باید چکار کنم؟

پاسخ تیم پاسخگوئی

در جواب این کاربر، توضیحاتی ارائه شد که خلاصه مهمترین نکات آن عبارت بود از:

زمانیکه شما یک متنی رو با نیت کتاب شدن مینویسید (حالا چه داستان باشه چه در زمینه های دیگه) سه حالت پیش میاد:

 1. کتاب سفارشی

  اینکه این کتاب رو به سفارش جایی نوشته باشید که در چنین حالتی شما کاری نباید بکنید و خود سفارش دهنده کارها رو پیش میبره. مثلا ممکنه یک انتشارات به یک نویسنده مراجعه کنه و بهش سفارش نوشتن در یک موضوعی رو بده. در این حالت خب طی روال با خود انتشاراته.

 2. سرمایه گذاری ناشر

  اینکه سفارش دهنده ای وجود نداشته باشه، اما محتوای اون نوشته اینقد قوی و خوب باشه که، شخص بتونه انتشاراتی رو پیدا کنه که حاضر باشه روی اون نوشته سرمایه گذاری کنه.

  یعنی فرضا رمان شما اینقد قوی و خوب باشه که انتشارات بدونه این کتاب قطعا فروش خوبی خواهد داشت و ارزش سرمایه گذاری رو داره. در این حالت هم انتشارات روال کار رو پیش میبره و مسئولیت با خودشه.

 3. هزینه شخصی

  وقتیه که ما یک چیزی نوشتیم ولی هیچ انتشاراتی نمی پسندتش و روش سرمایه گذاری نیمکنه. در این حالت مجبوریم شخصا اقدام کنیم. چند مرحله داره کار. یکی بحث دریافت مجوز انتشار کتابه، دوم آماده سازی و چاپ کتابه و سوم توزیع کتاب و فروشش هست.

  همه این مراحل رو میتونیم با پرداخت پول به یک انتشارات پیش ببریم. یعنی یه سری انتشارات هستن که در ازای دریافت پول حاضرن کتاب ما رو برامون جاپ کنن. این مسیر خب پول خیلی زیادی رو میطلبه ولی خب میشه که بخشی از مسیر رو خودمون طی کنیم مثلا مجوز رو خودمون بگیریم و بقیه امور رو به انتشارات بسپاریم.

  بهرحال طی این مسیر نیاز به سرمایه مالی داره و ضمنا تصور نکنید که میتونید کتابتون رو بفروشید.

  این روش برای کسائیه که برای علایق شخصی یا تقویت رزومشون دوس دارن کتابی چاپ کرده باشن و خودشون هم نسخه های چاپی رو به دیگران هدیه میدن و هدفشون اصلا کسب درآمد نیست.

پیشنهادات کاربران در مورد چاپ کتاب

بی نام(اطلاعات بیشتر)

می تونی به وسیله pdf هم به اشتراکش بذاری و مجازی منتشرش کنی.

لطفا یک گزینه را انتخاب کنید