لیست کامل مطالب سایت
چت آنلاین

ماجرای پسری که 140 بار خواستگاری رفته + مشاوره ما

مشاوره ازدواج و مشاوره کنکور دو تا از معروف ترین مواردیه که مردم بخاطرش مشاوره میگیرن.

تو "هم سوالی" هم، افراد زیادی در مورد انتخاب همسر و ازدواج، مشاوره میگیرن.

در بین تقاضاهای مشاوره ازدواج، یک مورد جالب داشتیم که با اجازه خود ایشون، سوالشون رو بصورت عمومی منتشر کردیم.

در زیر میتونید سوال و مشکل جالب این کاربر و پاسخ ما رو ببینید و شما هم نظرتون رو به اشتراک بذارید.

سوال کاربر

سوالی در ارتباط با انتخاب همسر داشتم. خواهشا مرا راهنمایی فرمایید.

من پسری 30 ساله هستم که از دو سال پیش تا الان حدود 140 مورد خواستگاری رفته ام.

دلیل اینکه این همه خواستگاری رفته ام این است که ما از طریق معرف اقدام به خواستگاری رفتن میکنیم و از قبل اصلا دختر را نمیبینیم.

یعنی اگر می دیدیم 130 مورد از آن ها را اصلا نمی رفتیم چون اصلا ظاهر آن ها مورد پسند نبود.

بقیه ی موارد هم با وجود مورد پسند بودن ظاهر، سایر معیارها همخوانی نداشت که تا کنون مورد مناسب پیدا نکردم.

سوال من اینجاست که به تازگی به خواستگاری دخترخانمی 24 ساله رفتم که فقط به اندازه ی یک جلسه 40 دقیقه ای با ایشان صحبت کردم. ایشان با توجه به شناختی که دورادور معرف به ما داده اند و صحبت های دو نفر در این یک جلسه به نظر می آید در بسیاری معیارها مثل فرهنگ، اعتقادات مذهبی، کفویت خانواده ها، هم خوانی اقتصادی و ... بسیار با معیارهای من جور هستند. البته باز هم نیاز به بررسی است.

ضمن اینکه ایشان بسیار توقعات به جا و معقولی از نظر اقتصادی از بنده دارند که این خود نقطه ی قوت دیگری است.

از نظر اعتقادی نیز با معیارها و ملاک های من که پسری مذهبی متعادل هستم و ایشان نیز مذهبی متعادل هستند و پوشش مورد نظر من که همان چادر است را نیز دارند. اما سوال من این است که من در جلسه ی اول از چهره ی ایشان بدم نیومد ولی نه به آن صورت که بگم همونه که میخوام.

البته این توضیح را هم بدهم ایشان کوچکترین آرایشی در صورت نداشتند و پوشش ایشان نیز چادر کامل بود یعنی موها و اندام ایشان برای من نمایان نبود که قسمتی از زیبایی زن، اندام و موی اوست که چادر جلوی جذب من را میگیرفت.

ولی قرص صورت کامل مشخص بود و منظور من این است که با این محدودیت ها من نسبت به ایشان کامل جذب نشدم.

و هم چنین من جمعا 40 دقیقه ایشون رو توی زندگیم دیدم. ولی احساس میکنم اندام خوبی دارند و به خصوص وقتی با ایشون صحبت کردم از خوش اخلاقی و مهربونی ایشون خیلی خوشم اومد که برای من توی انتخاب همسر بسیار اهمیت دارد.

یعنی من وقتی ایشون رو دیدم از حالات و طرز حرف زدنشون و تن صداشون خوشم اومد.

در مورد اندام هم چون با چادر بودن دقیق نمیتونم بگم ولی احتمالا اندام خوبی هم دارند.

فقط در مورد چهره برای من معمولی رو به خوب بودند که نمیدونم بقیه فاکتورهای ظاهر که در یک دختر چادری با پوشش کامل نمایان نیست و هم چنین ایشون آرایش هم نکردند قابل توجیه هست.

اینم بگم توی خواستگاری های قبلی من اگر دختری حتی اگر از نظر بقیه قشنگ بود ولی من یک عضو چهرشون برام خوب نبود نمیخواستم ولی من در چهره ی ایشون هیچ عیبی ندیدم که بدم بیاد ولی با اون چهره ای هم که من در نظرم دارم برای همسر کمی فاصله دارند.

مهربونی و گرمی ایشون برام خیلی دوست داشتنی بود.

البته توی مورد های قبلی موردی بود که کامل همون ظاهر مورد نظر منو داشته باشه ولی فرهنگ و اخلاق می لنگید که بی خیال شدم.

حالا نمیدونم با توجه به این توضیحات ایشون به دلم نشستن یا نه؟

میدونم این چیزی هست که باید خودم تشخیص بدم ولی میگم شاید من ایده آل گرا هستم.

و اینکه در آینده از نظر جنسی برام جذابیت دارند که این نیاز ارضا بشه؟

ببخشید طولانی شد ولی باید توضیح میدادم.

خواهشا فوری راهنمایی بفرمایید چون خانواده ی دختر نظرشون برای ادامه ی آشنایی مثبت هست.

پاسخ تیم پاسخگوئی

140 بار خواستگاری رفتن در عرض دو سال اصلا نشونه خوبی نیست و هر نوع توجیهی از جمله اینکه چون دیگران معرفی کرده بودن این اتفاق افتاده قابل قبول نیست.

شما 30 سالتون هست و میخواهید مسئولیت یک زندگی رو بعهده بگیرید و نتیجتا باید خیلی مسئولیت پذیر تر باشید و نمیتونید مسئولیت 140 بار خواستگاری رو بر گردن دیگری بندازید.

اصولا این نحوه انتخاب همسر روش منطقی و درستی نیست

البته طبیعیه که دیگران هم اقدام به معرفی می کنند ولی شما بعنوان یک فرد بالغ و عاقل می بایست خودتون در راس افرادی باشید که بدنبال گزینه مناسبی برای شما هستند. یعنی می بایست که اکثر گزینه هایی که برای خواستگاری میرفتید انتخاب خودتون باشند نه معرفی شده توسط دیگران.

ضمن اینکه حتی در روش سنتی انتخاب همسر، ابتدا مادر پسر به خونه دختر میره تا چون خانم هست بتونه راحت تر دختر رو ببینه و اسمش رو هم نمیذارن خواستگاری.

  • در عرض 40 دقیقه دیدن یک نفر، هر نوع شناختی که از این خانم بدست آوردید زیاد ملاک نیست. حالا چه نکات مثبت چه منفی. بعد از 40 سال هم گاهی آدم میبینه یکی رو نشناخته چه برسه 40 دقیقه.
  • با هرکسی خواستید ازدواج کنید حتما سعی کنید زمان زیادی بذارید و مدتی با هم در ارتباط باشید تا شناخت کافی از هم داشته باشید.
  • دختران ایرانی غالبا زیبا هستند و اینکه 140 تا دختر دیدید که 130 تاشون رو از نظر ظاهر تائید نکردید، هم عجیبه و هم نگران کننده.

بهتره قبل از هر اقدامی با خودتون خلوت کنید و با خودتون صحبت کنید و ببینید آیا واقعا راه رو درست رفتید؟ آیا ملاک هاتون برای زیبایی درست و منطقی بوده؟

ضمنا خیلی مراقب باشید که حساسیتون روی بحث زیبایی و اندام باعث نشه که به ملاک های دیگری که شاید مهمتر از زیبایی هم باشند، توجه نکنید.

یک مطلب در مورد ملاک های درست ازدواج داریم که خوندنش میتونه بهتون کمک کنه

شما در مورد شرایط خودتون چیزی ننوشتید که اونم خیلی در انتخاب موثره. همسر آدم خوبه که متناسب با خود آدم باشه نه اینکه همه چیزش در بهترین حالت باشه.

ازدواج با دوستی فرق داره و صحبت یک عمر زندگیه و اگر تناسب وجود نداشته باشه بعدا مشکل زا میشه.

یکی از تناسب ها هم بحث زیبایی و ظاهره. حتما اگر دنبال همسر زیبا هستید، به میزان زیبایی خودتون هم توجه داشته باشید.

ضمنا یک مطلبی رو هم عرض کنیم خدمتتون.

خیلی از پسرها دوست ندارن همسرشون خیلی زیاد هم زیبا باشه چون حس میکنن زیبایی زیاد هم دردسر زاست.

البته ذکر این مطلب به معنی تائیدش نیست ولی بهرحال خواستیم با این دیدگاه هم آشنا بشید.

مجموعا شاید این حرف ما کمی ناراحت کننده باشه براتون ولی احساس میشه که شما هنوز پختگی و بلوغ کافی برای ازدواج رو ندارید و بهتره نگاهتون رو به مقوله ازدواج و تشکیل خانواده پخته تر و منطقی تر کنید.

برای شما و همه جوون ها آرزوی خوشبختی میکنیم.

نظرات مردم و کاربران

بی نام(اطلاعات بیشتر)

سلام خدمت شما دوست عزیز. چهره فاکتور مهمی به خصوص برای آقایون هنگام انتخاب همسر هست. با توجه به توضیحاتی که شما دادید از این دختر خانم خوشتون اومده بهتره بیشتر با ایشون رفت و آمد کنید و تصمیم نهاییتون رو بگیرید. زیبایی چهره اهمیتی نداره مهم اینه که برای شما دلنشین باشه، و این هم در نظر داشته باشید هر انسانی نقایصی رو هم داره و شما نمیتونید شخصی رو پیدا کنید که همه ویژگی های خوب رو یکجا داشته باشه، و ممکنه شخص خیلی زیبایی به شما معرفی بشه که بقیه ملاک های شمارو نداشته باشه.

بی نام(اطلاعات بیشتر)

آقای محترم ظاهراً دنبال حوری می گردین نه همسر چه خبره صد و چهل تا. آدم بعد دو روز زیبایی ظاهر براش عادی می شه این سیرت آدمه که تا ابد باهاش سرو کار داریم. آدم هست اینقد خوشگله دلت می خواد بشینی نگاش کنی ولی دو کلام حرف باهاش می زنی دلت نمی خواد اسمشم بشنوی. با خودت کنار بیا بعد اقدام به ازدواج کن.

بی نام(اطلاعات بیشتر)

بنظر من ۴۰ دقیقه برای هر تصمیمی وقت بسیار کمی هستش. بیشتر وقت بذارید برای باهم بودن.

درضمن با توجه به توضیحاتی که دادید شما خیلی سخت گیرانه و ایده آل گرا هستید. توضیح ندادید شرایط خودتون چطوریه ولی اگر کریس رونالدو هم باشید باید قبول کنید هیچ آدمی کامل نیست. لطفا کمی منطقی تر به امر ازدواج و اشخاص نگاه کنید.

بی نام(اطلاعات بیشتر)

به دل نشستن چهره مهمه. اگه چند بار رفت و آمد کردید و باز هم چهرشون به دلتون ننشست بیخیال بشید. البته دنبال زیبایی زیاد هم نباشید. فقط اینکه به دل بنشینه کافیه.

بی نام(اطلاعات بیشتر)

شما باید برای جلسه اول و ادامه دادن و ندادن رابطه به ملاک هاتون توجه کنید و براساس ملاکتون پیش برید و بقیه چیزها رو با آشنایی بیشتر مورد توجه قرار بدید.

لطفا یک گزینه را انتخاب کنید