پاسخ رایگان به سوالات شما

پرسش و پاسخ رایگان

پرسش و پاسخ رایگان، یکی از اصلی ترین خدمات رایگان هم سوالی برای بازدیدکنندگان آن است.

شما می توانید بصورت کاملا رایگان و بدون نیاز به ثبت نام، سوال خود را بصورت خصوصی یا عمومی طرح کرده و جواب آن را توسط تیم هم سوالی، مشاوران پاسخگوی وب سایت و کاربران آن دریافت کنند.

اکیدا توصیه میکنیم که قبل از رفتن به فرم پرسش سوال، حتما تفاوت پرسش سوال بصورت خصوصی و عمومی و مزایا و معایب هر یک را بخوانید تا بتوانید تصمیم بهتری برای نحوه پرسش سوالتان بگیرید.

تفاوت پرسش عمومی و خصوصی

در صورتی که سوال شما محرمانه نبوده و مشکلی با انتشار عمومی سوال خود نداشته باشید، می توانید از طریق سیستم پرسش عمومی سوال، سوال خود را مطرح کنید، اما اگر بهر دلیل تمایل ندارید دیگران سوال شما را مشاهده کنند می بایست از روش پرسش خصوصی سوال استفاده کنید.

مزایای پرسش سوال بصورت عمومی

 1. تنوع پاسخ ها

  سوال شما توسط بازدیدکنندگان هم سوالی مشاهده شده و پاسخ های متفاوتی از افراد با نظرات و تجربیات مختلف دریافت می کند.

 2. قابل استفاده برای همه

  همه ی کاربران علاوه بر اینکه سوال شما را مشاهده می کنند، سایر جواب ها را نیز خواهند دید و بنوعی سوال شما و جواب های داده شده به آن، بصورت یک مرجع آموزشی مفید، همیشه باقی خواهد ماند.

 3. ارزشیابی پاسخ

  در کنار تمامی جواب های ارسالی کاربران، یک پنل امتیاز دهی بصورت مثبت و منفی، وجود دارد که باعث می شود بازدیدکنندگان بتوانند نظر خود را براحتی در مورد درستی یا نادرستی آن جواب، اعلام کنند. این مساله باعث می شود که تشخیص بهترین جواب برای شما و سایر بازدیدکنندگان راحت تر شود.

 4. امکان پاسخ به جواب ها

  شما نیز همانند سایر کاربران امکان ارسال پاسخ و نظر خود زیر سوال خودتان را دارید و به این صورت می توانید توضیحات اضافه تر یا نظرتان در مورد جواب های دیگران را، منتشر کنید.

 5. دسترسی آسان

  دسترسی به سوال و جواب های آن، از هر کجا و هر دستگاهی امکان پذیر است و هیچ نوع محرمانگی و وابستگی به اکانت یا دستگاه مورد استفاده شما وجود ندارد.

  تنها کافیست همیشه به صفحه سوالات عمومی کاربران مراجعه کرده و سوال خود را پیدا کنید و روی عنوان سوال کلیک کنید.

معایب طرح عمومی سوال

 1. عدم قطعیت پاسخگویی توسط مشاوران سایت

  سوالات خصوصی تماما توسط مشاوران پاسخگوی سایت پاسخ داده خواهند شد، اما در مورد پاسخگویی به سوالات عمومی چنین قطعیتی وجود ندارد و تا حد امکان، پاسخگو خواهند بود.

 2. امکان عدم دریافت پاسخ

  ممکن است سوال شما توسط هیچیک از کاربران پاسخ داده نشود و در صورت عدم پاسخ دهی توسط سایت، کاملا بدون پاسخ بماند.

مزایای پرسش سوال بصورت خصوصی

 1. دریافت پاسخ قطعی و سریع

  پرسش شما هر چه و در هر موضوعی باشد در کمتر از 24 ساعت، توسط تیم هم سوالی و مشاوران پاسخگوی سوال سایت، پاسخ داده خواهد شد.

 2. امنیت بالا

  در صورتیکه در سایت ثبت نام کرده باشید (کاملا رایگان است)، هیچکس بجز خود شما و از هیچ طریقی بجز دسترسی به اکانت شما، امکان مشاهده سوال شما و جواب ما را نخواهد داشت.

  در صورتیکه عضو سایت نشده باشید، پرسش شما و پاسخ آن فقط و فقط از طریق همان دستگاه و همان مرورگری که سوال خود را مطرح کرده اید، قابل دسترس است.

معایب پرسش سوال بصورت خصوصی

 1. عدم مزایای سوالات عمومی

  از مزایای پرسش سوال عمومی که در بالا مطرح شد، محروم خواهید بود.

 2. خطر عدم دسترسی

  با توجه به محرمانگی بالای سوالات خصوصی، اگر مراقب اکانت خود نباشید، ممکن است خودتان هم دیگر امکان دسترسی به سوالتان و جواب آنرا نداشته باشید.

مشاهده نمونه سوالات و پاسخ به آنها

برای درک بهتر نحوه طرح سوالات عمومی و پاسخ دهی به آنها، و همچنین کمک به دیگران و به اشتراک گذاری تجربیاتتان با دیگران، می توانید به قسمت سوالات عمومی کاربران رفته و سوالات آنها و پاسخ هایی که دریافت کرده اند را مشاهده کنید.

سوال و جواب

شما می توانید برای اشتراک گذاری نظرات و تجربیات خود، بدون اینکه شخصی سوالی را طرح کند، خودتان سوالی را طرح و پاسخ آنرا ارائه دهید.

بعنوان مثال اگر تمایل دارید که تجربه خودتان در پاک کردن رنگ از روی لباس را با دیگران در میان بگذارید، می توانید یک سوال عمومی در این زمینه طرح و سپس خودتان به آن پاسخ دهید.

برای استفاده از این امکان، به صفحه اشتراک گذاری تجربیات مراجعه کنید.

قوانین پرسش و پاسخ

1. تمام قوانین نوشته یا نانوشته هم سوالی بر مبنای مصلحت سایت، مصلحت کاربران و قوانین کشور است و تمام سختگیری ها صرفا برای افزایش رضایت کاربران و بهبود عملکرد سایت، اتخاذ شده است.

2. هم سوالی در ویرایش، انتشار، حذف و هر نوع تصمیم دیگری در مورد سوالات عمومی و خصوصی کاربران مختار است.

طبیعیست که سوالات عمومی ای که حاوی مطالب خلاف قوانین کشور است، در صورت عدم امکان ویرایش، منتشر نخواهند شد.

3. هدف هم سوالی پاسخگوی رایگان به سوالات کاربران خود بعنوان یک راهنما و مشاور است اما نه به این معنا که اینجا محل پاسخگویی به هر تعداد سوالی و در هر موضوعی باشد. بعنوان مثال، هم سوالی محل پاسخ به تکالیف درسی دانش آموزان یا دانشجویان نیست و فقط تا حد توان، امکان راهنمایی و مشاوره را دارد.

4. در هم سوالی، حتی یک کاراکتر هم بدون تائید ادمین وب سایت، منتشر نخواهد شد. لذا در صورتیکه کسی بقصد اختلال در عملکرد سایت، اقدام به ایجاد سوال یا ارسال جواب کند، نهایتا موفق به ایجاد خللی در عملکرد سایت نخواهد شد.

ضمنا تدابیر امنیتی کافی برای جلوگیری از این نوع حرکات اتخاذ شده است و ممکن است دسترسی فرد خاطی به سرویس پرسش سوال و یا کل وب سایت، بصورت محدود یا دائمی، قطع شود.

5. در هم سوالی نهایت تلاش خود را خواهیم کرد که بهترین جواب ها را برای سوالات روزمره عزیزان هموطن فراهم کنیم. اما این به معنی این نیست که ما قادر به پاسخ به همه سوالات هستیم و یا همه سوالات شما امکان دریافت پاسخ رایگان را خواهند داشت.

بعنوان مثال طبیعیست که مشاور حقوقی سایت نمی تواند بعنوان وکیل رایگان شما، تمام سوالات و مشکلات حقوقی شما را برطرف کند و یا مشاور پزشکی هم سوالی، بعنوان دکتر رایگان آنلاین شما فعالیت کند.

آماده پرسش سوال

با توجه به توضیحات بالا، هم اکنون آماده پرسش سوال است. پس شروع کنید:

نظر شما در مورد مقاله "پاسخ رایگان به سوالات شما"

نظرتان در مورد این مقاله را در بخش نظرات در پائین صفحه ارسال کنید.

تمامی نظراتی که در رابطه با مقاله "پاسخگویی اینترنتی رایگان به سوالات" بوده و خلاف قوانین نباشد، منتشر خواهند شد.

نظرات کاربران

تعداد نظرات:?

تمامی نظرات کاربران خوانده شده و درصورت عدم مغایرت با قوانین کشور، در عرض کمتر از 24 ساعت منتشر خواهد شد.

نظرات و تجربیات ارزشمند شما، سال ها در زیر این پست باقی مانده و راهنمای هموطنانمان خواهد بود.

  سولماز ویرایش
  cnjypwsdrf ویرایش
  موقتا امکان ورود یا ثبت نام در سایت وجود ندارد.