لیست کامل مطالب سایت
چت آنلاین

طراحی رایگان سایت با هاست و دامنه رایگان

سایت رایگان

هر شخص، گروه، سایت، شرکت و ... ای که مدعی شد برای شما بدون هیچ چشم داشتی سایت رایگان طراحی می کند، و در ازای آن هیچ چیزی از شما طلب نمی کند، بنوعی در حال فریب شماست.

حتی اگر برای ایجاد یک سایت از یک CMS رایگان و قالب رایگان استفاده شده باشد، باز هم ایجاد و تنظیمات آن زمانبر است.

چه دلیلی دارد کسی بدون هیچ چشم داشتی، زمان کاری خود را صرف ایجاد سایت کاملا رایگان برای شما کند؟

در بهترین حالت، هدف این افراد این است که شما در آینده ترغیب شوید برای نگهداری و پیشرفت وب سایتتان هزینه کنید و نهایتا سایتی که قرار بود رایگان باشد، بعد از ایجاد نیاز شما به آن، تبدیل به یک سیستم هزینه زا و ناکارآمد (به دلیل بیس و پایه ضعیف) برای شما خواهد شد.

دامنه رایگان

به زبان ساده، به اسم سایت، دامنه یا دومین یا Domain می گویند. مثلا دامنه سایت ما HamSoali.com است.

نه هم سوالی و نه هیچ شخص و شرکت دیگر ایرانی ای، صاحب دامنه های جهان نیست که بخواهد برای شما دامنه رایگان تهیه کند.

هر دامنه، بسته به میزان اعتبار، و داخلی یا بین المللی بودن یک مبلغی دارد که هر کسی خواهان در اختیار گرفتن آن باشد، مجبور است هزینه آنرا پرداخت کند.

پس هر شخصی مدعی شد به شما دامنه رایگان اهدا می کند، همانند این است که برای شما بدون هیچ دلیلی مبلغی را هزینه کند.

هاست رایگان

هاست (Host) یا به تلفظ بعضی هوست به معنای سرور میزبان سایت است. یعنی فضایی بر روی کامپیوتری که نقش سرور را برای سایت ایفا می کند.

چه شرکتی، خود دارای سرور مستقل باشد، چه سروری را اجاره کرده باشد، و چه از خدمات هاست اشتراکی استفاده کند، در هر حال برای تهیه هاست، مجبور به هزینه است.

به بیان دیگر، اگر کسی به شما هاست رایگان می دهد، یعنی هزینه آنرا از جیب خود پرداخت کرده است. وگرنه در عالم واقعی، هاست رایگان بی معنیست.

جریان سایت رایگان، دامنه رایگان و هاست رایگان در هم سوالی

ما نه برای رضای خدا، و نه برای فریب شما، و نه هیچ هدف پنهان دیگری، ادعای ارائه خدمات سایت رایگان، نداریم.

هم سوالی به دو هدف اقدام به طراحی کاملا رایگان سایت برای شما می کند:

 1. شما یا سایت مورد نظرتان، مشهور هستید:

  هم سوالی و تمامی افرادیکه توانایی طراحی حرفه ای یک سایت را دارند، علاقه مندن برای ایجاد جنبه های تبلیغاتی برای برند خود، آدرس و امضای کپی رایت خود را در زیر سایت های محبوب، مشهور و پر بازدید داشته باشند.

  بعنوان مثال تصور کنید که گفته شود، علی متقی پور، طراح سایت هم سوالی، طراح و برنامه نویس سایت استاد پرویز پرستویی است.

  هر چند که سایت تقریبا تمام هنرمندان و اصطلاحا سلبریتی های ایرانی، بسیار ساده و غیر حرفه ای است، اما جنبه های تبلیغاتی چنین کاری برای هر شرکتی فوق العاده مهم بوده و حاضر هستند به رایگان چنین خدماتی را ارائه دهند.

 2. شما سایت پر بازدیدی خواهید داشت:

  تمرکز بیشتر هم سوالی بر روی افرادیست که توانایی تولید محتوا و جذب مخاطب را دارا هستند اما به هر دلیل توان یا تمایل هزینه برای ایجاد سایت را ندارند.

  هم سوالی آمادگی دارد برای چنین افرادی، سایتی کاملا رایگان برای همیشه، طراحی و برنامه نویسی کند و در منافع مادی و غیر مادی حاصله از آن سایت، مشارکت داشته باشد.

  با توجه به گستردگی حالات ممکن برای همکاری، امکان ارائه همه آنها در این نوشته نیست و بطور مجزا و در سناریو های مختلف با شخص متقاضی بررسی شده و پلن مورد نظر هم سوالی برای همکاری در سایت رایگان ارائه می شود.

هاست و دامنه هم رایگان خواهد بود؟

نحوه همکاری هم سوالی در سایت های رایگان به این گونه خواهد بود که عدالتی بین منافع طرفین ایجاد شود و این در مذاکرات مشخص و در قرارداد ثبت خواهد شد.

هم سوالی با توجه به نوع همکاری مد نظر شما، طبیعتا پیشنهادات متفاوتی ارائه خواهد داد که شامل هاست رایگان و دامنه رایگان هم خواهد شد.

البته مسائل مربوط به حق مالکیت، پیچیده بوده و نیاز است در مورد آنها بطور کامل صحبت و توافق شود.

نحوه سفارش سایت رایگان

اگر فکر می کنید شرایط دریافت سایت رایگان را دارید، و حتی برنامه های متفاوت همکاری ای دارید، ما با کمال میل مشتاق دریافت پیام شما هستیم.

لطفا از طریق صفحه ی چت آنلاین به ما پیام بدهید.

یک پیشنهاد به خوبی سایت رایگان!

حتما مقاله مربوط به رپورتاژ آگهی رایگان هم سوالی را هم بخوانید.

لطفا یک گزینه را انتخاب کنید