بررسی درآمد و مزایای نویسندگی وب سایت در هم سوالی

آخرین بروز رسانی پست
16 خرداد 1398
تعداد نظرات تائید شده
?

استخدام نویسنده سایت

هم سوالی یک وب سایت آموزشی - مشاوره ای است که برای تامین محتوای خود اقدام به انتشار آگهی استخدام نویسنده سایت نموده است.

این مقاله با هدف تشریح میزان درآمد و مزایای مادی و غیر مادی این همکاری برای متقاضیان نویسندگی نوشته شده است.

استراتژی هم سوالی در استخدام نویسنده سایت

ما بدنبال افرادی هستیم که علاقه مند باشند در کنار سایر فعالیت های شغلی، تحصیلی و ... خود، بخشی از زمان خود را صرف مطالعه و نوشتن و کسب درآمد از این راه کنند و نه اینکه شغل خود را نویسندگی سایت بدانند.

نحوه همکاری ما با نویسندگان سایت بگونه ای خواهد بود، که افرادیکه صرفا با نیت کسب درآمد بدنبال نویسندگی هستند، متقاضی همکاری با هم سوالی نشوند.

به بیان دیگر، ما در حال حاضر به هیچ نویسنده ای، تعداد بالایی از مقالات را نخواهیم داد که زمان زیادی از وی گرفته و درآمد او را بالا ببرد.

ما به افرادی نیازمندیم که نوشتن را برای خود نوشتن بخواهند و با میل و رغبت و علاقه، برای هم سوالی بنویسند.

هدف هم سوالی، یافتن حداقل 20 نویسنده باکیفیت و قابل اعتماد است که بتواند سالها با آنها همکاری داشته باشد.

لازمه چنین هدفی این است که هم اکنون با افراد زیادی همکاری داشته و افراد بیشتری را محک بزنیم.

توضیح بیشتر (خواندن این بخش اختیاری است)

فرض کنید هم سوالی ماهانه n تومان برای تولید محتوا بودجه اختصاص داده باشد. در این حالت، دو سناریو برای همکاری قابل تصور است:

 1. یک روش استخدام می تواند این باشد که از بین متقاضیان، مثلا 10 نفر انتخاب شده و با آنها در حد سه مقاله همکاری صورت پذیرد و سپس از بین این نویسندگان 5 نفر از بهترین ها انتخاب شده و تمام مقالات بعدی به این 5 نفر اختصاص یابد و طبیعتا این بودجه هم بعنوان دستمزد بین آنها تقسیم شود.در این سناریو، تایم کاری نویسندگان و دستمزد آنها بیشتر خواهد بود.
 2. روش دیگر که روش هم سوالی نیز هست، می تواند این باشد که بجای انتخاب 10 نفر، در یک دوره چند ماهه با اکثریت متقاضیان که توانائی های ابتدایی نوشتن را دارا هستند همکاری کند و در این مدت بجای تقسیم مقالات و دستمزد در بین 5 نفر، آنرا بین 20 نفر از بهترین متقاضیان قبلی، و 5 نفر از متقاضیان آینده تقسیم کند و افراد توانمند بیشتری را دراز مدت شناسایی کرده باشد.

درآمد و دستمزد نویسندگی

ما در این مقاله تمام مزایایی که این همکاری برای نویسندگان سایت خواهد داشت را بررسی و تشریح خواهیم کرد، اما بدلیل اهمیت مسائل مالی برای بسیاری از افراد، ابتدا در مورد این جنبه از همکاری صحبت میکنیم.

فرمول محاسبه دستمزد

دستمزد نویسنده بر مبنای تعداد کلمات مقاله تولیدی وی محاسبه می شود. بدین صورت که پس از بررسی متن و در صورت تائید آن و احتمالا حذف موارد زائد، تعداد کلمات تشکیل دهنده متن بدست خواهد آمد و در تعرفه دستمزد ضرب و به مقدار ثابت افزوده خواهد شد.

در حال حاضر، دستمزد نویسندگی برای نویسندگان عادی هم سوالی، کلمه ای 100 ریال، و تعرفه ثابت 10 هزار ریال می باشد.

S = (N * 100) + 10000

در فرمول بالا S مبلغ دستمزد به ریال و N تعداد کلمات متن نویسنده است.

برای درک بهتر این دستمزد، ما میزان دریافتی چند مقاله از سایت را برای اطلاعتان محاسبه کرده ایم:

مقاله دستمزد
پیشنهاد همکاری 6.5 هزار تومان
پاسخگویی اینترنتی رایگان به سوالات 11 هزار تومان
خدمات رایگان و آنلاین سایت 12 هزار تومان
داستان من و دلسا 18 هزار تومان
آشنایی با یکی از سریعترین وب سایت های فارسی 19 هزار تومان
آموزش رایگان نویسندگی سایت 40 هزار تومان

آیا این حقوق برای شغل نویسندگی سایت عادلانه است؟

رعایت انصاف و حقوق همکاران هم سوالی از جمله نویسندگان سایت، یکی از دغدغه های مدیریت هم سوالی است.

وب سایتی که نتواند عدالت را در زمینه همکاران خود رعایت کند، چگونه می تواند ادعای آموزشی و مشاوره ای بودن را داشته باشد؟

به اعتقاد هم سوالی، این دستمزد برای افراد واجد شرایط، نه تنها کافیست، بلکه فرصت بسیار مناسب و مغتنمی هم به حساب خواهد آمد.

منتها نکته ای که وجود دارد و متاسفانه چالشی هم برای ما خواهد بود این است که عده ای صرفا با هدف کسب درآمد، متقاضی استخدام برای نویسندگی سایت می شوند و سپس چرتکه دست گرفته و نسبت حقوق و دستمزد خود به زحمت و زمانی که صرف کرده اند را محاسبه می کنند.

ما بارها و بارها در مقالات مربوط به استخدام نویسنده و مترجم و ... صراحتا ذکر کرده ایم که به دنبال چه افرادی هستیم و فرض هم بر این است که اگر کسی متقاضی این مشاغل شد، قطعا آن شرایط را داشته است.

در جواب این سوال باید ابتدائا گفته شود که شغل نویسندگان هم سوالی، نویسندگی سایت نیست کما اینکه شغل ادمین سایت هم سوالی هم، ادمینی سایت نیست!

ما در هم سوالی بدنبال افراد علاقه مند به مطالعه و نوشتن هستیم.

افراد علاقه مند به مطالعه، برای تهیه منابع خوب مطالعه، هزینه کرده، و کتاب و مجله و ... تهیه می کنند. حالا تصور کنید که نه تنها شخص برای مطالعه مبلغی پرداخت نکند، بلکه علاوه بر مزایای دیگر، دستمزد هم دریافت کند.

روزانه بسیار از افراد در فضای مجازی و محیط های چت، زمان زیادی صرف نوشتن می کنند که غالبا فایده ای هم برای آنها ندارد. چرا باید این افراد برای خواندن و نوشتن در موضوعات مفید و مورد علاقه خودشان، محاسبه سود و زیان و صرفه کنند؟

همه ی ما بطور معمول زمان و هزینه ی زیادی برای خرید لباس، آرایش سر و صورت، خرید عطر و ادکلن و ... صرف می کنیم تا از نظر ظاهری خوب بنظر برسیم.

اینکه مقاله ای از شما در یک وب سایت منتشر شده است، آیا به اندازه ست بودن رنگ لباس شما اهمیت ندارد؟

چرا باید برای ظاهر خود اینهمه هزینه کنیم ولی برای امور دیگری که می توانیم به آن افتخار کنیم، به فکر کمی دستمزد باشیم؟

تعداد بسیار زیاد متقاضی نویسندگی در هم سوالی هم یکی دیگر از نشانه های شرایط خوب همکاری با این سایت است.

البته ما ابدا مبلغ پرداختی را بعنوان حقوق نویسنده نمی دانیم.

در حقیقت ارزش مطالعه و نوشتن بسیار بالاست و کسی نمی تواند آنرا با مبالغ این چنینی مقایسه و جبران کند.

نگاه ما به مبلغ پرداختی به نویسندگان، بنوعی کمک هزینه ایست به میزان توان مالی سایتی که 1) هیچ نوع درآمدی نداشته و 2) مقالاتی که نویسندگان با دریافت دستمزد برای آن تولید می کنند با نام خود آنها و به رایگان برای مطالعه عموم، منتشر می کند.

اگر گمان می کنید راه اندازی سایت، سودآور است، و ما نویسندگان را در این سود سهیم نمی کنیم، بهتر است همین امروز برای راه اندازی سایت خود اقدام کرده و درآمد زایی کنید. ما برای شما طراحی رایگان سایت را انجام می دهیم. (لینک را ببینید)

مطالب بیشتر در مورد کسب درآمد از نویسندگی سایت

برای اینکه بحث صرفا مالی ادامه پیدا نکند، در ادامه به مزایای دیگر این همکاری برای نویسندگان سایت اشاره می کنیم و سپس مجددا به تشریح برخی مسائل دیگر مربوط به نحوه پرداخت دستمزد، نحوه افزایش درآمد و ... می پردازیم.

مزایای دیگر همکاری

 1. تقویت رزومه

  فکر میکنم نیازی نداشته باشید که در مورد اوضاع بد اقتصادی و بازار کار برای شما صحبت کنم.

  امروزه برای هر شغلی که داوطلب شوید خواهید دید که عده زیادی قبل از شما متقاضی شده اند و عده بیشتری هم بعد از شما متقاضی خواهند شد.

  در چنین حالتی که رقابت تا این حد بالاست، داشتن نکات مثبت بیشتر در رزومه، کمک شایانی به شما خواهد کرد.

  در روزهایی که اکثر مشاغل، تمایل زیادی به فضای مجازی، دیجیتال مارکتینگ، بازاریابی محتوا و ... پیدا کرده اند، سوابق شما در این زمینه برای کارفرمایان بسیار جذاب و حائز اهمیت خواهد بود.

  تصور کنید که هرکسی در هر کجای جهان نام شما را جستجو کند، بجای نمایش فعالیت های همنام های شما، یا نمایش اکانت های شما در فیسبوک و اینستاگرام و ... که جنبه سرگرمی و تفریحی دارند، صفحه اختصاصی شما در هم سوالی، بهمراه مقالات شما بعنوان نویسنده سایت را مشاهده کند.

 2. مطالعه

  همانطور که حتما اطلاع دارید، سرانه مطالعه در کشور ما بسیار پائین است.

  عامل این عدم مطالعه هر چه که باشد، بطور حتم به زندگی همه ما و نهایتا به جامعه و کشورمان لطمه زده، می زند و خواهد زد.

  اگر همکاری با یک سایت، باعث شود کمی از سنت مطالعه نکردن فاصله بگیریم، به خودی خود یک موفقیت و تغییر مثبت در زندگیمان روی داده است.

  هم سوالی برخلاف سیستم آموزشی کشور، به شما موضوع مطالعه نمی دهد تا حس اجبار یا اکراه در شما نسبت به مطالعه بوجود آید، بلکه شما در موضوعی که علاقه مندید مطالعه خواهید کرد.

  چه فرصتی برای تغییر از این بهتر؟

 3. نوشتن

  یکی از اشکالاتی که بسیاری از ما از آن رنج می بریم، ضعف در ارتباط و ناتوانی در ابراز نظرات و احساساتمان است.

  همه ی ما حداقل یکبار هم که شده از اینکه دیگران ما را بدرستی درک نمی کنند، گلایه کرده ایم.

  این بواسطه ضعف ما در ابراز آنچه در فکر و دلمان می گذرد، است.

  نوشتن باعث می شود که قدرت ارتباطی فرد و توانایی بروز و ظهور نظرات، احساسات و ... نویسنده بیشتر شود.

 4. آشنائی بیشتر با دنیای اینترنت

  هم اکنون و دنیای فردا حداقل در دوره حیات ما، دنیای اینترنت و فضای مجازی هست.

  ما بعنوان شهروند دهکده جهانی، چه بخواهیم و چه نخواهیم، دیر یا زود مجبور به ورود به این دنیا هستیم.

  حال تصمیم با شماست که بعنوان یک کاربر فیک یا آماتور در این دنیا حضور داشته باشید و یا بعنوان یک فعال وب یا نویسنده سایت.

 5. قدرت منطق و استدلال

  همه ما در خلوت خودمان بارها دیگران را محکوم کرده ایم. به بیان دیگر یک طرفه به قاضی رفته ایم و پیروز شده ایم. اما این اتفاق فقط زمانی رخ داده که طرف دومی وجود نداشته تا ما را به چالش بکشد و در محیط های واقعی که طرف مقابلی هم وجود دارد، ما توانائی اثبات حرف خود را نداریم.

  هر چه امروزه قدرت بحث و جدل و دعوا در ما افزایش یافته، قدرت منطق و استدلال منطقی در ما کاهش یافته است.

  نوشته های یک نویسنده سایت توسط هزاران کاربر یک سایت در طول زمان خوانده شده و قضاوت می شود.

  نویسنده برای اینکه متهم به بی منطقی یا غیر معقول بودن نشود نهایت تلاش خود را می کند تا منطقی بنویسد و همین امر باعث می شود قدرت منطق و استدلال وی تقویت شود.

قوانین واریز دستمزد نویسنده

تمام قوانین هم سوالی بگونه ای تنظیم شده است که تا حد امکان به نفع نویسندگان سایت باشد.

 1. کار رایگان ممنوع

  متاسفانه بسیاری از مشاغل، از بحران بیکاری در جامعه سوء استفاده کرده، و با روش های مختلف، کارجویان را فریب داده و از آنها کار رایگان، طلب می کنند.

  بعنوان مثال، اگر هم سوالی این قانون را وضع می کرد که هر نویسنده می بایست یک مقاله آزمایشی برای سایت بنویسد، با توجه به تعداد بالای متقاضیان، هیچوقت نیاز به استخدام هیچ نویسنده ای نداشت و سالها می توانست بدون هیچ نوع هزینه ای و از طریق متقاضیان محتوای خود را به رایگان تامین کند.

  یا متاسفانه عده دیگری با عناوین فریب دهنده ای مثل استخدام مدیر سایت یا کارمند سئو، افرادی را بعنوان آزمایشی و در دوره های مثلا سه ماهه و به رایگان استخدام می کنند و به آنها اعلام می شود که در صورت رضایت از عملکردشان با آنها قرارداد امضا خواهد شد، اما عملا هرگز با کسی قرارداد نبسته و سه ماه یکبار یک نیروی جدید را با وعده دروغ و برای کار رایگان تولید محتوا، استخدام می کنند.

  در هم سوالی، نویسنده تحت هیچ عنوانی کار رایگان نخواهید کرد و از اولین نوشته بشرط رعایت قوانین و انتشار مطلب وی، دستمزد دریافت خواهد کرد.

 2. پرداخت بلافاصله

  دستمزد نویسنده، بلافاصله بعد از تائید مقاله وی پرداخت خواهد شد و تحت هیچ عنوان و بهانه ای مثل طول کشیدن سه روز کاری یا رسیدن به یک حد نصاب و ... پرداخت وی به تاخیر نخواهد افتاد.

  البته با توجه به هزینه زا بودن هر تراکنش و نیز زحمت های آن، در صورتیکه شخصی بعد از مدتی به هم سوالی اعتماد کرد و مطمئن بود که ما قصد نپرداختن دستمزد وی را نداریم، خوشحال خواهیم شد که اعلام کند که نیازی به پرداخت بلافاصله وجود ندارد و ما میتوانیم مثلا هر 50 هزار تومان یکبار، برای وی پرداخت دستمزد را انجام دهیم.

 3. حساب شخصی

  بجز افرادی که خارج از ایران ساکنند، تمام نویسندگان می بایست یک شماره کارت با نام شخصی خود برای دریافت دستمزد اعلام کنند.

  ما دستمزد را فقط و فقط بنام شخص نویسنده واریز خواهیم کرد و شماره کارت پدر و مادر و بردار و ... قابل قبول نخواهد بود.

  این قانون باعث خواهد شد که کسی نتواند با هویت غیر واقعی، در سایت بنویسد.

 4. حساب داخلی

  هم سوالی فقط به حساب های داخلی ایران وجه واریز خواهد کرد، و عزیزان ساکن در خارج از ایران می بایست شماره کارت یکی از نزدیکان خود در داخل ایران را ارائه کنند.

چند نکته مهم در مورد مسائل مالی و غیر مالی

برای همکاری با هم سوالی به ارائه هیچگونه ضمانت نامه، مدرک، سفته و ... نیاز ندارید.

 1. رابطه سرعت و صرفه

  کار تایپ، فقط برای یک تایپیست بصرفه است چرا که می تواند بسرعت تایپ کند و مثلا یک صفحه را در عرض سه دقیقه تایپ کند.

  مسلما کسیکه برای تایپ یک صفحه سی دقیقه زمان نیاز دارد، احساس می کند که تایپیست ها کمترین درآمد دنیا را دارند.

  قبل از ارزیابی دستمزد هر کاری، ابتدا توانائی های خود برای انجام آن کار را بسنجید.

 2. رابطه علاقه و صرفه زیاد-بود-نخوندم

  برای فردیکه اهل مطالعه نیست و با افتخار می گوید "زیاد بود نخوندم"، نویسندگی سایت به صرفه نیست.

 3. موضوعات نزدیک

  هم سوالی در اکثر مواقع، به نویسندگان خود، در هر مرحله همکاری، سفارش بیش از یک مقاله را می دهد.

  اما موضوع این مقالات را بسیار نزدیک بهم انتخاب خواهد شد تا نویسنده بتواند از مطالعه و تجارب هر مقاله در دیگری نیز استفاده کند و سرعت تولید خود را بالاتر ببرد.

 4. درآمد بیشتر

  تنها راه همکاری شما با هم سوالی نویسندگی سایت نیست. شما می توانید از طریق صفحه استخدام و همکاری با فرصت های همکاری بیشتر آشنا شوید و یا از طریق صفحه پیشنهاد همکاری، پیشنهاد خود را برای همکاری ارسال کنید.

  علاوه بر اینها، هم سوالی در ابتدای راه خود است و هم اکنون هیچگونه درآمدی ندارد اما در آینده تبدیل به یک آموزشگاه مجازی خواهد شد، که امکان همکاری های بیشتر و کسب درآمد بیشتر از آن فراهم خواهد شد.

  برای آشنائی بیشتر با هم سوالی و برنامه های آینده آن صفحه درباره هم سوالی را مشاهده کنید.

 5. نقش برابر

  اگر صفر تا صد آماده سازی یک مقاله برای انتشار در هم سوالی را در نظر بگیریم، حدود نصف پروسه توسط نویسندگان، و نصف دیگر توسط تیم هم سوالی انجام می شود.

  این به معنی آن است که نمیتوان وظایف نویسندگان هم سوالی را با وظایف نویسندگان سایر سایت ها، که تقریبا صفر تا صد وظایف بر عهده نویسنده است، یکسان کرد.

 6. مشاور دلسوز شما

  به عنوان یک مشاور دلسوز به شما می گویم که اگر یکی از شرایط زیر را دارید برای نویسندگی هم سوالی متقاضی نشوید:

  • حوصله مطالعه و خواندن ندارید.
  • توانائی نوشتن ندارید.
  • لپ تاپ یا کامپیوتر ندارید.
  • نیاز مالی شدید دارید.
  • فقط بخاطر کسب درآمد، متقاضی این کار می شوید.
  • فکر می کنید، نویسندگی ساده است و ما به آسانی نوشته های شما را میپذیریم.
  • توان یک چت مودبانه و صمیمی را ندارید.
  • باور نمی کنید که هر روز چند متقاضی جدید، برای نویسندگی در هم سوالی رزومه ارسال می کنند.
 7. شخصیت

  هم سوالی بطور روزانه پیام هایی با ادبیات ضعیف و ناامید کننده دریافت می کند که متقاضی نویسندگی در سایت هستند.

  یا در برخی موارد، افرادی با تحصیلات بالا، بسیار غیر مودبانه یا غیر دوستانه پیام ارسال می کنند و حتی گاهی پیام خود را با سلام هم آغاز نمی کنند!

  چنین افرادی حتی اگر در حد نویسندگانی همچون محمد علی جمالزاده و سیمین دانشور هم که باشند، هیچگاه مورد قبول قرار نخواهند گرفت.

  اما از طرف دیگر، حتی اگر کل مردم ایران هم متقاضی نویسندگی در هم سوالی شوند، افراد مودب و صمیمی که رفتاری دوستانه داشته و دلسوز و پیگیر هستند و موفقیت هم سوالی برایشان مساله است، در صورت داشتن توانایی نویسندگی، دوست و همکار همیشگی ما خواهند بود و هیچکسی با هر مدرک و تخصص و شرایطی، امکان رقابت با آنها را نخواهد داشت.

نظر شما در مورد مقاله "بررسی درآمد و مزایای نویسندگی وب سایت در هم سوالی"

نظرتان در مورد این مقاله را در بخش نظرات در پائین صفحه ارسال کنید.

تمامی نظراتی که در رابطه با مقاله "درآمد نویسندگی سایت و مزایای آن + لینک استخدام" بوده و خلاف قوانین نباشد، منتشر خواهند شد.

نظرات کاربران

تعداد نظرات:?

تمامی نظرات کاربران خوانده شده و درصورت عدم مغایرت با قوانین کشور، در عرض کمتر از 24 ساعت منتشر خواهد شد.

نظرات و تجربیات ارزشمند شما، سال ها در زیر این پست باقی مانده و راهنمای هموطنانمان خواهد بود.

  مهمان 2مهمانعزیز، خوش آمدید
  ( ثبت نام آسان ورود )
  استخدام پرسش سوال