لیست کامل مطالب سایت
چت آنلاین

بررسی درآمد و مزایای نویسندگی وب سایت در هم سوالی

استخدام نویسنده سایت

هم سوالی یک وب سایت آموزشی - مشاوره ای است که برای تامین محتوای خود اقدام به انتشار آگهی استخدام نویسنده سایت نموده است.

این مقاله با هدف تشریح میزان درآمد و مزایای مادی و غیر مادی این همکاری برای متقاضیان نویسندگی نوشته شده است.

استراتژی هم سوالی در استخدام نویسنده سایت

ما بدنبال افرادی هستیم که علاقه مند باشند در کنار سایر فعالیت های شغلی، تحصیلی و ... خود، بخشی از زمان خود را صرف مطالعه و نوشتن و کسب درآمد از این راه کنند و نه اینکه شغل خود را نویسندگی سایت در هم سوالی بدانند.

نحوه همکاری ما با نویسندگان سایت بگونه ای خواهد بود، که افرادیکه صرفا با نیت کسب درآمد بدنبال نویسندگی هستند، متقاضی همکاری با هم سوالی نشوند.

ما به افرادی نیازمندیم که نوشتن را برای خود نوشتن بخواهند و با میل و رغبت و علاقه، برای هم سوالی بنویسند.

هدف هم سوالی، یافتن نویسندگانی باکیفیت و قابل اعتماد است که بتواند سال ها با آنها همکاری داشته باشد.

دقت داشته باشید که یک وب سایت، هیچگاه نمی شود که به نویسنده نیازی نداشته باشد و هم سوالی هم همیشه به نویسنده سایت نیاز خواهد داشت.

درآمد و دستمزد نویسندگی

ما در این مقاله تمام مزایایی که این همکاری برای نویسندگان سایت خواهد داشت را بررسی و تشریح خواهیم کرد، اما بدلیل اهمیت مسائل مالی برای بسیاری از افراد، ابتدا در مورد این جنبه از همکاری صحبت میکنیم.

البته دقت کنید که اگر نگاه شما به مقوله نویسندگی صرفا مالیست و با هدف کسب درآمد بسمت این کار آمده اید، هم سوالی اصلا جای مناسبی برای شما نیست.

فرمول محاسبه دستمزد

دستمزد نویسنده بر مبنای تعداد کلمات مقاله تولیدی وی محاسبه می شود. بدین صورت که پس از بررسی متن و در صورت تائید آن و احتمالا حذف موارد زائد، تعداد کلمات تشکیل دهنده متن بدست خواهد آمد.

هم سوالی به ازای هر کلمه مقاله، مبلغ 300 تا 500 ریال به نویسندگان پرداخت می کند.

با توجه به طول مقالات و بازه ی دستمزد گفته شده، شما برای هر مقاله حدود 30 تا 125 هزار تومان دریافت می کنید.

مبلغ دقیق دستمزد

مسلما توانائیه همه ی نویسندگان در یک اندازه نیست و نمیتوان مبلغ یکسانی را برای همه ی نویسندگان در نظر گرفت بر همین اساس در هنگام مصاحبه استخدامی با توجه به توانائی های فرد و نمونه متن های ارسالی وی، در زمینه مبلغ همکاری، گفت و گو و توافق می شود.

آیا این حقوق برای شغل نویسندگی سایت عادلانه است؟

رعایت انصاف و حقوق همکاران هم سوالی از جمله نویسندگان سایت، یکی از دغدغه های مدیریت هم سوالی است.

وب سایتی که نتواند عدالت را در زمینه همکاران خود رعایت کند، چگونه می تواند ادعای آموزشی و مشاوره ای بودن را داشته باشد؟

به اعتقاد هم سوالی، این دستمزد برای افراد واجد شرایط، نه تنها کافیست، بلکه فرصت بسیار مناسب و مغتنمی هم به حساب خواهد آمد.

منتها نکته ای که وجود دارد و متاسفانه چالشی هم برای ما خواهد بود این است که عده ای صرفا با هدف کسب درآمد، متقاضی استخدام برای نویسندگی سایت می شوند و سپس چرتکه دست گرفته و نسبت حقوق و دستمزد خود به زحمت و زمانی که صرف کرده اند را محاسبه می کنند.

ما بارها و بارها در مقالات مربوط به استخدام نویسنده و مترجم و ... صراحتا ذکر کرده ایم که به دنبال چه افرادی هستیم و فرض هم بر این است که اگر کسی متقاضی این مشاغل شد، قطعا آن شرایط را داشته است.

در جواب این سوال باید ابتدائا گفته شود که شغل نویسندگان هم سوالی، نویسندگی سایت نیست کما اینکه شغل ادمین سایت هم سوالی هم، ادمینی سایت نیست!

ما در هم سوالی بدنبال افراد علاقه مند به مطالعه و نوشتن هستیم. افراد علاقه مند به مطالعه، برای تهیه منابع خوب مطالعه، هزینه کرده، و کتاب و مجله و ... تهیه می کنند.

حالا تصور کنید که نه تنها شخص برای مطالعه مبلغی پرداخت نکند، بلکه علاوه بر مزایای دیگر، دستمزد هم دریافت کند.

روزانه بسیار از افراد در فضای مجازی و محیط های چت، زمان زیادی صرف نوشتن می کنند که غالبا فایده ای هم برای آنها ندارد. چرا باید این افراد برای خواندن و نوشتن در موضوعات مفید و مورد علاقه خودشان، محاسبه سود و زیان و صرفه کنند؟

تعداد بسیار زیاد متقاضی نویسندگی در هم سوالی هم یکی دیگر از نشانه های شرایط خوب همکاری با این سایت است.

البته ارزش مطالعه و نوشتن بسیار بالاست و کسی نمی تواند آنرا با مبالغ این چنینی مقایسه و جبران کند.

در حقیقت، دستمزد پرداختی، یکی از چندین دستاورد شخص نویسنده از این همکاری هست و نه اینکه همه ی عایدی و سهم اون از این همکاری این دستمزد و مبلغ باشد.

نگاه ما به مبلغ پرداختی به نویسندگان، بنوعی کمک هزینه ایست به میزان توان مالی سایتی که 1) هیچ نوع درآمدی نداشته و 2) مقالاتی که نویسندگان با دریافت دستمزد برای آن تولید می کنند با نام خود آنها و به رایگان برای مطالعه عموم، منتشر می کند.

مطالب بیشتر در مورد کسب درآمد از نویسندگی سایت

برای اینکه بحث صرفا مالی ادامه پیدا نکند، در ادامه به مزایای دیگر این همکاری برای نویسندگان سایت اشاره می کنیم و سپس مجددا به تشریح برخی مسائل دیگر مربوط به نحوه پرداخت دستمزد، نحوه افزایش درآمد و ... می پردازیم.

مزایای دیگر همکاری

 1. تقویت رزومه

  فکر میکنم نیازی نداشته باشید که در مورد اوضاع بد اقتصادی و بازار کار برای شما صحبت کنم.

  امروزه برای هر شغلی که داوطلب شوید خواهید دید که عده زیادی قبل از شما متقاضی شده اند و عده بیشتری هم بعد از شما متقاضی خواهند شد.

  در چنین حالتی که رقابت تا این حد بالاست، داشتن نکات مثبت بیشتر در رزومه، کمک شایانی به شما خواهد کرد.

  در روزهایی که اکثر مشاغل، تمایل زیادی به فضای مجازی، دیجیتال مارکتینگ، بازاریابی محتوا و ... پیدا کرده اند، سوابق شما در این زمینه برای کارفرمایان بسیار جذاب و حائز اهمیت خواهد بود.

  تصور کنید که هرکسی در هر کجای جهان نام شما را جستجو کند، بجای نمایش فعالیت های همنام های شما، یا نمایش اکانت های شما در فیسبوک و اینستاگرام و ... که جنبه سرگرمی و تفریحی دارند، صفحه ی اختصاصی شما در هم سوالی، بهمراه مقالات شما بعنوان نویسنده سایت را مشاهده کند.

 2. مطالعه

  همانطور که حتما اطلاع دارید، سرانه مطالعه در کشور ما بسیار پائین است.

  عامل این عدم مطالعه هر چه که باشد، بطور حتم به زندگی همه ما و نهایتا به جامعه و کشورمان لطمه زده، می زند و خواهد زد.

  اگر همکاری با یک سایت، باعث شود کمی از سنت مطالعه نکردن فاصله بگیریم، به خودی خود یک موفقیت و تغییر مثبت در زندگیمان روی داده است.

  هم سوالی برخلاف سیستم آموزشی کشور، به شما موضوع مطالعه نمی دهد تا حس اجبار یا اکراه در شما نسبت به مطالعه بوجود آید، بلکه شما در موضوعی که علاقه مندید مطالعه خواهید کرد.

  چه فرصتی برای تغییر از این بهتر؟

 3. نوشتن

  یکی از اشکالاتی که بسیاری از ما از آن رنج می بریم، ضعف در ارتباط و ناتوانی در ابراز نظرات و احساساتمان است.

  همه ی ما حداقل یکبار هم که شده از اینکه دیگران ما را بدرستی درک نمی کنند، گلایه کرده ایم.

  این بواسطه ضعف ما در ابراز آنچه در فکر و دلمان می گذرد، است.

  نوشتن باعث می شود که قدرت ارتباطی فرد و توانایی بروز و ظهور نظرات، احساسات و ... نویسنده بیشتر شود.

 4. آشنائی بیشتر با دنیای اینترنت

  هم اکنون و دنیای فردا حداقل در دوره حیات ما، دنیای اینترنت و فضای مجازی هست.

  ما بعنوان شهروند دهکده جهانی، چه بخواهیم و چه نخواهیم، دیر یا زود مجبور به ورود به این دنیا هستیم.

  حال تصمیم با شماست که بعنوان یک کاربر فیک یا آماتور در این دنیا حضور داشته باشید و یا بعنوان یک فعال وب یا نویسنده سایت.

 5. قدرت منطق و استدلال

  همه ما در خلوت خودمان بارها دیگران را محکوم کرده ایم. به بیان دیگر یک طرفه به قاضی رفته ایم و پیروز شده ایم. اما این اتفاق فقط زمانی رخ داده که طرف دومی وجود نداشته تا ما را به چالش بکشد و در محیط های واقعی که طرف مقابلی هم وجود دارد، ما توانائی اثبات حرف خود را نداریم.

  هر چه امروزه قدرت بحث و جدل و دعوا در ما افزایش یافته، قدرت منطق و استدلال منطقی در ما کاهش یافته است.

  نوشته های یک نویسنده سایت توسط هزاران کاربر یک سایت در طول زمان خوانده شده و قضاوت می شود.

  نویسنده برای اینکه متهم به بی منطقی یا غیر معقول بودن نشود نهایت تلاش خود را می کند تا منطقی بنویسد و همین امر باعث می شود قدرت منطق و استدلال وی تقویت شود.

قوانین واریز دستمزد نویسنده

تمام قوانین هم سوالی بگونه ای تنظیم شده است که تا حد امکان به نفع نویسندگان سایت باشد.

 1. کار رایگان ممنوع

  متاسفانه بسیاری از مشاغل، از بحران بیکاری در جامعه سوء استفاده کرده، و با روش های مختلف، کارجویان را فریب داده و از آنها کار رایگان، طلب می کنند.

  بعنوان مثال، اگر هم سوالی این قانون را وضع می کرد که هر نویسنده می بایست یک مقاله آزمایشی برای سایت بنویسد، با توجه به تعداد بالای متقاضیان، هیچوقت نیاز به استخدام هیچ نویسنده ای نداشت و سالها می توانست بدون هیچ نوع هزینه ای و از طریق متقاضیان محتوای خود را به رایگان تامین کند.

  یا متاسفانه عده دیگری با عناوین فریب دهنده ای مثل استخدام مدیر سایت یا کارمند سئو، افرادی را بعنوان آزمایشی و در دوره های مثلا سه ماهه و به رایگان استخدام می کنند و به آنها اعلام می شود که در صورت رضایت از عملکردشان با آنها قرارداد امضا خواهد شد، اما عملا هرگز با کسی قرارداد نبسته و سه ماه یکبار یک نیروی جدید را با وعده دروغ و برای کار رایگان تولید محتوا، استخدام می کنند.

  در هم سوالی، نویسنده تحت هیچ عنوانی کار رایگان نخواهید کرد و از اولین نوشته بشرط رعایت قوانین و انتشار مطلب وی، دستمزد دریافت خواهد کرد.

 2. پرداخت بلافاصله

  دستمزد نویسنده، بلافاصله بعد از تائید مقاله وی پرداخت خواهد شد و تحت هیچ عنوان و بهانه ای مثل طول کشیدن سه روز کاری یا رسیدن به یک حد نصاب و ... پرداخت وی به تاخیر نخواهد افتاد.

  البته با توجه به هزینه زا بودن هر تراکنش و نیز زحمت های آن، در صورتیکه شخصی بعد از مدتی به هم سوالی اعتماد کرد و مطمئن بود که ما قصد نپرداختن دستمزد وی را نداریم، خوشحال خواهیم شد که اعلام کند که نیازی به پرداخت بلافاصله وجود ندارد و ما میتوانیم مثلا هر دو یا سه مقاله یکبار، برای وی پرداخت دستمزد را انجام دهیم.

 3. حساب شخصی

  ما دستمزد را فقط و فقط به شماره کارتی به نام نویسنده در بانک های داخلی ایران واریز خواهیم کرد و شماره کارت پدر و مادر و بردار و ... قابل قبول نخواهد بود.

  اما افرادیکه به دلایل موجه شماره کارتی به نام خود نداشته باشند، این موضوع قابل رایزنی و تغییر است.

  چند نکته مهم در مورد مسائل مالی و غیر مالی

  برای همکاری با هم سوالی به ارائه هیچگونه ضمانت نامه، مدرک، سفته و ... نیاز ندارید

  1. رابطه سرعت و صرفه

   کار تایپ، فقط برای یک تایپیست بصرفه است چرا که می تواند بسرعت تایپ کند و مثلا یک صفحه را در عرض سه دقیقه تایپ کند.

   مسلما کسیکه برای تایپ یک صفحه سی دقیقه زمان نیاز دارد، احساس می کند که تایپیست ها کمترین درآمد دنیا را دارند.

   قبل از ارزیابی دستمزد هر کاری، ابتدا توانائی های خود برای انجام آن کار را بسنجید.

  2. رابطه علاقه و صرفهزیاد بود نخوندم

   برای فردیکه اهل مطالعه نیست و با افتخار میگه "زیاد بود نخوندم"، نویسندگی سایت به صرفه نیست.

  3. درآمد بیشتر

   تنها راه همکاری شما با هم سوالی نویسندگی سایت نیست.

   در صورتیکه ایده و پیشنهادی برای همکاری با هم سوالی دارید می توانید از طریق صفحه پیشنهاد همکاری، پیشنهاد خود را برای همکاری ارسال کنید و مزایا و درآمد بیشتری برای خود فراهم کنید.

   برای آشنائی بیشتر با هم سوالی، صفحه ی درباره هم سوالی را مشاهده کنید

  4. نقش برابر

   اگر صفر تا صد آماده سازی یک مقاله برای انتشار در هم سوالی را در نظر بگیریم، حدود نصف پروسه توسط نویسندگان، و نصف دیگر توسط تیم هم سوالی انجام می شود.

   این به معنی آن است که نمیتوان وظایف نویسندگان هم سوالی را با وظایف نویسندگان سایر سایت ها، که تقریبا صفر تا صد وظایف بر عهده نویسنده است، یکسان کرد.

  5. شخصیت

   هم سوالی بطور روزانه پیام هایی با ادبیات ضعیف و ناامید کننده دریافت می کند که متقاضی نویسندگی در سایت هستند.

   یا در برخی موارد، افرادی با تحصیلات بالا، بسیار غیر مودبانه یا غیر دوستانه پیام ارسال می کنند و حتی گاهی پیام خود را با سلام هم آغاز نمی کنند!

   چنین افرادی حتی اگر در حد نویسندگانی همچون محمد علی جمالزاده و سیمین دانشور هم که باشند، هیچگاه مورد قبول قرار نخواهند گرفت.

   همانطورکه اگر هم سوالی با شما رفتار غیر مودبانه ای داشته باشد، شما با پرداخت حقوق بالا و بهترین دستمزد برای نویسندگی هم حاضر به همکاری با آن نیستید، ما هم با بهترین نویسندگان که ادب و شخصیت کافی را ندارند، همکاری نخواهیم کرد.

  6. مشاور دلسوز شما

   به عنوان یک مشاور دلسوز به شما می گویم که اگر یکی از شرایط زیر را دارید برای نویسندگی هم سوالی متقاضی نشوید:

   • حوصله مطالعه و خواندن ندارید.
   • توانائی نوشتن ندارید.
   • نیاز مالی شدید دارید.
   • کار غیر حضوری و اینترنتی را جدی نمی گیرید.
   • با ادب و متشخص نیستید.
   • فقط بخاطر کسب درآمد، متقاضی این کار می شوید.
   • فکر می کنید، نویسندگی ساده است و ما به آسانی نوشته های شما را می پذیریم.

  لطفا یک گزینه را انتخاب کنید